Mistrzostwa miasta i gminy Nakło SP w minipiłce nożnej
Dwójka gra dalej
Zwycięzcy SP nr 2 Nakło (białe stroje) wraz z zespołem z Paterka (żółte stroje)
Na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle rozegrano dziś mistrzostwa miasta i gminy Nakło szkół podstawowych w minipiłce nożnej chłopców. Zwycięzcą została drużyna# gospodarzy.
Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół - nakielskie podstawówki nr 2, 3 i 4 oraz ze Ślesina i Paterka. Drużyny składały się z dziesięciu osób (podczas gry pięciu zawodników w polu plus bramkarz). Zawody rozgrywane były zgodnie z przepisami PZPN z małymi uproszczeniami, jak np. gra bez spalonego, zmiany hokejowe. Turniej przeprowadzono systemem „pucharowym” w dwóch grupach, 2 x 10 minut.
W finale piłkrze z nakielskiej Dwójki pokonali reprezentację SP w Paterku 2:0. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar, a pozostałe drużyny dyplomy. Triumfatorzy będą reprezentować gminę Nakło na zawodach powiatowych, które zaplanowano na 8 października, godz. 9.00, również na sztucznej murawie przy SP nr 2 w Nakle.
Pierwsze miejsce wywalczyli: Nicolas Michalak, Michał Sosnowski, Patryk Pilarski, Wiktor Walczak, Hubert Agatowski, Filip Maison, Filip Żmuda-Trzebiatowski, Jakub Czerwiński, Filip Kuczkowski i Dawid Wegner. Opiekunem drużyny jest Marcin Filipiak.
Zawody zorganizowali Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Szkolny Związek Sportowy w Nakle.
Wyniki
grupa A
SP nr 2 Nakło – SP Ślesin (3:1)
SP nr 4 Nakło – SP Ślesin (2:0)
SP nr 2 Nakło – SP nr 4 Nakło (0:0)
grupa B
SP nr 3 Nakło – SP Paterek (0:0), rzuty karne (1:2)
mecz o III miejsce
SP nr 3 Nakło – SP nr 4 Nakło (2:0)
mecz o I miejsce
SP nr 2 Nakło – SP Paterek (2:0)
autor: Marcin Filipiak / red.
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)Trwa karnawał. W jakie dni wypadają święta wielkanocne w tym roku?
Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu #ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Jaki jest zasięg internetu w Polsce? Przygotowano raport
Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kolejną edycję #raportu „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”, prezentującą dane aktualne na koniec czwartego kwartału 2025 r. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji o stanie infrastruktury szerokopasmowej w Polsce. Obejmuje cały kraj, z podziałem na województwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!