Dziś mamy 1 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

29 września 2022

Drogówka z Nakła prowadziła działania. Nie obyło się bez mandatów

fot. archiwum KPP Nakło na Notecią

fot. archiwum KPP Nakło na Notecią

Wczoraj (28.09.22) na trasach #powiatu nakielskiego policjanci „drogówki” prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „NURD”. Ujawniono 37 wykroczeń, w tym 19 przeciwko bezpieczeństwu pieszych. Nie obyło się bez mandatów.

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, prowadzili wczoraj (28.09.22) na powiatowych trasach policjanci „drogówki” z Nakła.

Szczególnie kontrolowane były miejsca potencjalnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów, główne skrzyżowania, rejony przejść i ścieżek rowerowych. W miejscach wyznaczonych do przechodzenia przez jezdnię sprawdzano też prędkość, z jaką przemieszczały się pojazdy. Mundurowi zwracali uwagę również na zachowanie pieszych oraz cyklistów i to, jak stosują się do obowiązujących ich przepisów.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 37 wykroczeń, z czego 19 kierujących dopuściło się wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 17 mandatów, a 20 osób pouczono.
Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i na żadnej z dróg nie doszło do zdarzenia z udziałem pieszego, czy rowerzysty.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Zatroskany, w dniu 29-09-2022 19:16:54 napisał:

  Najbardziej żałosny obraz z tzw. prewencji. Gwarantuję, że takiego zdjęcia nie znajdziecie w żadnym z europejskich krajów. To jest nic innego jak polowanie policji na uczestników ruchu. Żałosne. Nie ma to nic wspólnego z prewencją. To jest demonstracja władzy. Nawet za PRL nie zatrzymywano rowerzystów poza okolicami wiejskich sklepów. Teraz "wypadają" wszędzie: w lesie, polu, kukurydzy.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Też kierowca, w dniu 29-09-2022 21:07:27 napisał:

  Na ul.Długiej w Nakle obowiązuje 40km/go jakoś nakielska policja, mimo zgłoszeń, nie potrafi tego wyegzekwować. W godzinach porannych i wieczornych sporo pojazdów przekracza dwukrotnie tą prędkość.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  cyklista , w dniu 30-09-2022 07:22:25 napisał:

  Niech służby zwrócą uwagę na zwiększającą się jazdę rowerami po chodnikach nawet ul. Bydgoską w centrum przy dużym ruchu pieszych.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kkk, w dniu 30-09-2022 09:45:04 napisał:

  Na świeżym powietrzu w maskach

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kierowca , w dniu 30-09-2022 10:54:01 napisał:

  Jak jest ogłoszony NURD nie wychodzę z bunkra atomowego.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)