Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 września 2022

Drogówka z Nakła prowadziła działania. Nie obyło się bez mandatów

fot. archiwum KPP Nakło na Notecią

fot. archiwum KPP Nakło na Notecią

Wczoraj (28.09.22) na trasach #powiatu nakielskiego policjanci „drogówki” prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „NURD”. Ujawniono 37 wykroczeń, w tym 19 przeciwko bezpieczeństwu pieszych. Nie obyło się bez mandatów.

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, prowadzili wczoraj (28.09.22) na powiatowych trasach policjanci „drogówki” z Nakła.

Szczególnie kontrolowane były miejsca potencjalnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów, główne skrzyżowania, rejony przejść i ścieżek rowerowych. W miejscach wyznaczonych do przechodzenia przez jezdnię sprawdzano też prędkość, z jaką przemieszczały się pojazdy. Mundurowi zwracali uwagę również na zachowanie pieszych oraz cyklistów i to, jak stosują się do obowiązujących ich przepisów.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 37 wykroczeń, z czego 19 kierujących dopuściło się wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 17 mandatów, a 20 osób pouczono.
Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i na żadnej z dróg nie doszło do zdarzenia z udziałem pieszego, czy rowerzysty.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Zatroskany, w dniu 29-09-2022 19:16:54 napisał:

  Najbardziej żałosny obraz z tzw. prewencji. Gwarantuję, że takiego zdjęcia nie znajdziecie w żadnym z europejskich krajów. To jest nic innego jak polowanie policji na uczestników ruchu. Żałosne. Nie ma to nic wspólnego z prewencją. To jest demonstracja władzy. Nawet za PRL nie zatrzymywano rowerzystów poza okolicami wiejskich sklepów. Teraz "wypadają" wszędzie: w lesie, polu, kukurydzy.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Też kierowca, w dniu 29-09-2022 21:07:27 napisał:

  Na ul.Długiej w Nakle obowiązuje 40km/go jakoś nakielska policja, mimo zgłoszeń, nie potrafi tego wyegzekwować. W godzinach porannych i wieczornych sporo pojazdów przekracza dwukrotnie tą prędkość.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  cyklista , w dniu 30-09-2022 07:22:25 napisał:

  Niech służby zwrócą uwagę na zwiększającą się jazdę rowerami po chodnikach nawet ul. Bydgoską w centrum przy dużym ruchu pieszych.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kkk, w dniu 30-09-2022 09:45:04 napisał:

  Na świeżym powietrzu w maskach

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kierowca , w dniu 30-09-2022 10:54:01 napisał:

  Jak jest ogłoszony NURD nie wychodzę z bunkra atomowego.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa magazynów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)