Festyn rodzinny „Bądźmy razem”. Nie zabrakło mieszkańców powiatu

fot. Wiesław Kajdasz
Moc atrakcji dla kilku tysięcy dzieci czekała w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku# w Myślęcinku podczas festynu rodzinnego „Bądźmy razem” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Tradycyjnie było to święto wszystkich najmłodszych, którzy ze swoimi rodzicami i opiekunami mogli spędzić czas na zabawie oraz edukacji. Na scenie można było zobaczyć m.in. Jurka Paterskiego czy utalentowanych muzyków z Pałacu Młodzieży. – To czas promocji rodziny, jej niepowtarzalności – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła. – Z drugiej strony kładziemy nacisk na bezpieczeństwo, mówiąc o zagrożeniach, które czyhają w najmniej oczekiwanych momentach – dodał dyrektor diecezjalnej Caritas.
Największej instytucji charytatywnej w polskim Kościele od zawsze zależy na radości oraz szczęściu najmłodszych. – Ideą tego całkowicie charytatywnego przedsięwzięcia, jest podkreślenie roli rodziny, wartości wspólnie spędzanego czasu i aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami, także tych przybyłych z Ukrainy – dodała s. Aleksandra Mikołajczak ISSM, koordynator wolontariatu w Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Wydarzenie może być realizowane dzięki wsparciu darczyńców, jak i wolontariuszy. – Jak zawsze podczas takich festynów, zapewnionych jest wiele atrakcji artystycznych, sportowych, ekologicznych, edukacyjnych, zarówno dla dzieci i dorosłych – dodała s. Aleksandra. – To czas na wspólną zabawę, okazja do oderwania się od obowiązków, a także pracy. Dla nas – wolontariuszek Caritas – to również możliwość bycia z innymi i pomagania im. Kiedyś korzystaliśmy z tych atrakcji jako uczestnicy, dziś jesteśmy zaangażowane od strony organizacyjnej, umożliwiając innym zabawę – powiedziały mama Katarzyna i córka Maja Dobosz z Nakła nad Notecią.
Caritas przygotowała również dwa tysiące okolicznościowych paczek. – Uśmiechy na twarzach najmłodszych i ich zadowolenie to najlepszy dowód na to, że ten festyn sprawia wiele radości – dodały Katarzyna i Maja Dobosz. – A wszystko ukierunkowane jest na miłość, którą jest sam Jezus Chrystus. To z Niej wszystko wypływa – podsumował dyrektor Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.
Dwunasta edycja festynu rodzinnego „Bądźmy razem” nawiązywała również do obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Matki.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria


































Czytaj również
- Został wójtem rok temu. Jak oceniasz Michała Piszczka? (sonda)
- Obiekt niszczał przez dziesięciolecia. Pałac zyska dawny blask?
- „Historyczna sprawa zakończona sukcesem". Gmina przejmuje kamienicę
- Wyjątkowe wydarzenie. Powtórny pochówek mjr. J. Garczyńskiego
- Nowy punkt konsultacyjny ZUS w Szubinie. Rusza pilotaż!
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)