Dziś mamy 25 lipca 2026, sobota, imieniny obchodzą:

13 lipca 2026

Wycieczka pełna atrakcji. Spacer ulicami miasta

fot. DPS w Nakle

fot. DPS w Nakle

7 lipca #Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Bydgoszczy. Dzień rozpoczęli od zwiedzania Młynów Rothera i wystawy "Węzły”, a następnie wyruszyli w malowniczy rejs statkiem po Brdzie, podziwiając miasto z zupełnie innej perspektywy.

Nie zabrakło również spaceru po urokliwej Wyspie Młyńskiej, gdzie przy aromatycznej kawie i pysznym cieście można było odpocząć i nacieszyć się pięknymi widokami. Podczas zwiedzania uczestnicy odwiedzili także Magiczne Schody oraz Czerwone Krzesło z Magicznego Drzewa, a także bydgoską katedrę pw. św. Marcina i Mikołaja.

Spacerując ulicami miasta, podziwiali niezwykłe balansujące rzeźby Jerzego Kędziory „JotKa” – „Przechodzącego przez rzekę”, "Wioślarza” i „Wikliniarkę”, które zachwycają swoją lekkością i kunsztem wykonania. Kolejnymi punktami były Stary Rynek, przez który przebiega 18. południk długości geograficznej wschodniej, oraz Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej.

Był także czas na wspólny obiad, pyszne lody oraz świetną zabawę podczas poszukiwania słynnych bydgoskich myszek.

To był dzień pełen uśmiechu, wspólnych rozmów, pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni – z głowami pełnymi wspomnień i aparatem pełnym zdjęć.

Materiał: Magda Pasieka / Dom Pomocy Społecznej w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 28 30

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś #uważać na rośliny, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Lipiec 1943 roku na Wołyniu. Skutki pogromów

Rzeź dokonana na Polakach przez nacjonalistów# ukraińskich w lipcu 1943 r. w województwie wołyńskim to fragment trwającej kilka lat tzw. zbrodni wołyńskiej, uznawanej przez prawników i historyków za ludobójstwo. Ten jeden wybrany do opisu miesiąc stanowił jej apogeum. Przebieg i sposób dokonania zbrodni odzwierciedlał planowość, organizację i bezwzględność procesu depolonizacji ziem zamieszkanych wspólnie przez Polaków i Ukraińców.

(czytaj więcej)
0

Spacer z psem w lesie. Jakie zasady obowiązują?

Spacer z psem w lesie to nie tylko przyjemność#, lecz także odpowiedzialność. Jak przygotować psa do wyprawy? Jakie zasady obowiązują w lesie? Czego unikać, by nie szkodzić przyrodzie i nie narazić się na mandat?

(czytaj więcej)
0

Nalewka z orzecha włoskiego. Eliksir zdrowia i smaku

Nalewka z orzecha włoskiego, znana też jako orzechówka#, to jedna z najbardziej cenionych nalewek w polskiej tradycji domowego przetwórstwa. Jej intensywny smak, ciemna barwa i lecznicze właściwości sprawiają, że gości w spiżarniach od pokoleń. To nie tylko pyszny trunek, ale również naturalny środek wspomagający trawienie i wzmacniający organizm.

(czytaj więcej)