Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Kandydaci na katechistów zakończyli rok formacji. Dzień skupienia

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

W miniony weekend kandydaci na katechistów #Szkoły św. Pawła Diecezji Bydgoskiej dniem skupienia w Kościele Rektorskim Ducha Świętego w Bydgoszczy zakończyli rok formacji.

Widzimy, że nasza wspólnota jest od początku misternie budowana przez Ducha Świętego. To wspaniali wykładowcy – kapłani i świeccy dzielący się osobistym doświadczeniem działania Boga w Kościele i służby we wspólnocie. To budowanie relacji wsparcia, czasem trudnych i wymagających, ale zawsze w łagodności, której uczy nas Maryja, zawsze obecna w aktywnościach podejmowanych przez prowadzących i uczestników.

Wezwani do posługi katechisty kandydaci to ludzie kochający Trójce Świętą i Kościół – pozostawiony nam ku duchowemu wzrostowi. Gotowi podjąć służbę w przygotowaniu osób pragnących przyjąć sakramenty święte, służący czasem, dobrym słowem, otwartością, a przede wszystkim świadectwem doświadczenia Boga i relacji z Nim.

Dzień skupienia pozwolił nam zapoznać się z posługą misyjną Kościoła, rozważać na nowo i dostrzegać działanie Boga w naszym życiu, często ratunek w trudnych sytuacjach, momentach zwątpienia oraz próby. Zauważać Jego cierpliwą obecność w każdej chwili naszego życia. Z powagą przyjęliśmy słowa Jezusa „Wy dajcie im jeść”.

Podczas wykładów o. dr. Marka Walkusza CSSp mogliśmy inaczej spojrzeć na fragmenty Ewangelii, a podczas modlitwy w ciszy i skupieniu odkryć, jakie ma ona przełożenie na nasze życie. Wieczorna Eucharystia była przepełniona poczuciem wspólnoty między kandydatami na katechistów i dziękczynieniem za mijający rok nauki. Dzień skupienia zwieńczyły świadectwa o tym, jak Bóg działa w naszym życiu.

Tekst: Lidia Pastuszak

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)