Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Obchody Dnia Rodziny. Beztroska zabawa na świeżym powietrzu

fot. NSP Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach

fot. NSP Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach

Pierwszy tydzień czerwca rozpoczęliśmy imprezowo. #W miniony poniedziałek cała nasza szkoła oraz oddział przedszkolny wraz z rodzicami wspólnie bawili się na boisku szkolnym podczas obchodów Dnia Rodziny.

Rozpoczęliśmy oficjalnie – występami dla rodziców na sali gimnastycznej. Tu zgromadzonych gości jak zawsze powitała dyrektor NSP Anieliny Pani Bożena Podemska. Tuż po jej przemówieniu na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w pokazie tanecznym, który ćwiczyli pod czujnym okiem sołtys Łodzi Pani Edyty Żołeckiej. Następnie przyszedł czas na przedszkolaki, które wspólnymi siłami zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wiersz dla swoich rodziców. Najbliżsi nie kryli wzruszenia. Zwieńczeniem było wręczenie im oraz dzieciom kwiatków i prezentów z okazji ich święta.

W końcu nadszedł czas na beztroską zabawę na świeżym powietrzu. Atrakcji było całe mnóstwo! Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się oczywiście dmuchańce. Tłumnie oblegane było także nasze nowopowstałe miejsce wypoczynku- ” Żakusowa Plaża”, na której stanęły piękne drewniane leżaki. Nie zabrakło również konkurencji sportowych z przymrużeniem oka, które przygotowały uczennice klasy VII i VIII. Dziewczyny zapewniły nam mnóstwo zabawy i rozbudziły ducha rywalizacji wśród uczestników. Kolejnym sportowym akcentem był trening z elementami treningu crossfitowego. Zajęcia przeprowadził Pan Arek Łukaszewicz, odbyły w ramach projektu „WOD- czyli crossfit w szkole” dofinansowanego przez Powiat Nakielski. Nasi nauczyciele również zaangażowali się w przygotowanie atrakcji dla dzieci. Panie zaplatały kolorowe warkoczyki i robiły tatuaże, w czym wspierane były przez chętne mamy (dziękujemy).

Podczas imprezy nie zabrakło także wsparcia ze strony KGW Anieliny. Nasze niezawodne gospodynie serwowały grillowane kiełbaski i inne pyszności. Natomiast niezastąpione mamy naszych przedszkolaków rozpieszczały nasze podniebienia słodkimi wypiekami! Dzień mijał szybko i bardzo przyjemnie. Wokół rozlegał się beztroski śmiech i gwar wywołany przez rozradowane dzieci. Natomiast dorośli znaleźli chwilę dla siebie - na kawę i swobodne rozmowy. Tak bez pośpiechu, bez tej codziennej porannej gonitwy, w pięknym otoczeniu wiejskiej – sielskiej przyrody… Było naprawdę miło!

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tego wydarzenia: KGW Anieliny, Mikołajowi Szyszło z rodzicami, Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację i pomoc przy tegorocznym Dniu Rodziny! Dziękujemy także wszystkim pracownikom NSP Anieliny „spoza pokoju nauczycielskiego”, którzy nie zawsze widoczni są na pierwszym planie, ale zawsze mają ogromny wkład w tego typu uroczystościach!

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)