Obowiązek wystawiania e-faktur. Letnie spotkania informacyjne
fot. powierzone
W przyszłym roku wchodzi w życie obowiązek wystawiania #e-faktur dla wszystkich podatników (czynnych i zwolnionych z VAT).
Nowe rozwiązanie to Krajowy System e-Faktur (KSeF). Już teraz kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczyna cykl spotkań informacyjnych o KSeF. Pierwsze spotkania stacjonarne i online odbędą się w tym tygodniu.
W przyszłym roku wchodzi w życie obowiązek wystawiania e-faktur dla wszystkich podatników (czynnych i zwolnionych z VAT). Obowiązek wejdzie w życie w dwóch głównych etapach z dodatkowym odroczeniem dla najmniejszych przedsiębiorców:
* od 1 lutego 2026 r. dla dużych podatników (o wartości sprzedaży za 2024 r. przekraczającej 200 mln zł wraz z podatkiem),
* od 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych przedsiębiorców.
W przypadku najmniejszych podatników, których transakcje obejmują niewielkie kwoty (do łącznej wartości sprzedaży do 10 tys. zł miesięcznie), termin wdrożenia zostanie odroczony do 1 stycznia 2027 r.
Dodatkowo faktury VAT RR dokumentujące nabycie produktów rolnych od rolników ryczałtowych nie będą objęte obowiązkiem wystawiania w KSeF. Wystawianie tych dokumentów w systemie dobrowolnie będzie możliwe od 1 kwietnia 2026 r.
Spotkania stacjonarne i online
Aby jak najlepiej przygotować przedsiębiorców do zmian, kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa planuje cykl spotkań stacjonarnych i online już tego lata. To doskonała okazja, aby zapoznać się z kluczowymi aspektami KSeF i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Spotkania będą odbywać się w cyklach dwutygodniowych i według następujących zagadnień:
* I cykl do 15 lipca 2025 r. - Wprowadzenie do Krajowego Systemu e-Faktur,
* II cykl od 16 lipca do 29 lipca 2025 r. - Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF,
* III cykl od 30 lipca do 13 sierpnia 2025 r. - Faktura ustrukturyzowana w KSeF,
* IV cykl od 14 do 29 sierpnia 2025 r. - Wprowadzenie do aplikacji KSeF.
Dla osób, które chcą zapoznać się z informacjami o KSeF zdalnie, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy przygotowała cykl spotkań online dostępnych na platformie MS Teams.
Najbliższy termin: 15 lipca o godz. 10:00.
Pierwszy webinar będzie dostępny pod linkiem: Letnie spotkania informacyjne o KSeF z kujawsko-pomorską KAS.
Bądź na bieżąco (link otwiera nowe okno w MS Teams)
Spotkania stacjonarne i online w sprawie KSeF także planują urzędy skarbowe z woj. kujawsko-pomorskiego. Informacje o terminach znajdą Państwo na ich stronach internetowych: https://www.kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-bydgoszczy
Materiał: Katarzyna Orlikowska-Maliszewska / Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień
Niedziela Palmowa, zwana również #Niedzielą Męki Pańskiej, a w polskiej tradycji ludowej Kwietną lub Wierzbną Niedzielą, została ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kiedy to mieszkańcy miasta witali Go, machając gałązkami palmowymi. Taki niewielki szczegół, jak rzucanie palmowych liści pod nogi wjeżdżającemu Chrystusowi, dał później nazwę Niedzieli Palmowej, która rozpoczyna Wielki Tydzień.
(czytaj więcej)Pośpimy godzinę krócej. Zmiana czasu na letni
W nocy, z soboty# 28 marca na niedzielę, 29 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.
(czytaj więcej)Niedziela handlowa. Dziś można udać się na zakupy
Dziś można zrobić #zakupy. 29 marca przypada niedziela handlowa i sklepy w całym kraju są otwarte. Kolejna przypadać będzie dopiero pod koniec kwietnia.
(czytaj więcej)Zdeklasował konkurencję. Polski żołnierz zwycięzcą w USA
Polski żołnierz z Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej zwycięzcą zawodów „Best Warrior Compettition”, które w miniony weekend odbyły się w ośrodku szkoleniowym Gwardii Narodowej stanu Illinois (USA) – „Marseilles Traning Center”. To kolejny historyczny wyczyn Terytorialsów z CSWOT.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
:D, w dniu 10-07-2025 15:48:45 napisał:
odpowiedz
Podatnik, w dniu 11-07-2025 07:38:12 napisał:
odpowiedz
hehe, w dniu 11-07-2025 08:03:21 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!