Ogłoszono wyniki konkursu. W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym?

fot. powierzone
Pragniemy poinformować o rozstrzygnięciu Powiatowego konkursu na twórczą interpretację hasła: „W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym?# - oto jest pytanie”.
Do konkursu zostało zgłoszonych 25 prac o różnej formie przekazu (plakaty, wiersze, rysunki, teksty piosenek, prezentacje, komiks). Adresatami konkursu była młodzież w wieku: 13-18 lat. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie postaw związanych ze świadomym ograniczeniem aktywności w tzw. „świecie wirtualnym”, na rzecz aktywności w tzw. „świecie rzeczywistym” – (relacje, pasje, formy spędzania czasu wolnego). Innym niemniej ważnym celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat zdrowotnych aspektów budowania relacji, rozwijania pasji w przestrzeni rzeczywistej, w której to co proponuje nam Internet jest dodatkiem, tylko narzędziem do osiągania celów, a także rozwijanie kreatywności i uzdolnień. Kryteriami oceny prac były: kreatywność, nawiązanie do hasła konkursu, estetyka i wartość artystyczna.
Organizatorzy konkursu podkreślają różnorodność form przekazu, jaką młodzież wybrała w przedstawieniu zaproponowanego hasła konkursowego. Na uwagę zasługuje także fakt, iż większość zgłoszonych prac nawiązała do wszystkich celów konkursu. Najwyżej nagrodzono prace, które w swoim przekazie skłaniają do refleksji nad naszym użytkowaniem sprzętu wysokiej technologii (telefony komórkowe, tablety, z dostępem do internetu). Za zgodą laureatów prace te będą wyeksponowane w Poradni.
Nagrody dla laureatów zostaną wręczone uroczyście 14 grudnia w siedzibie Poradni. Prace konkursowe zostaną nagrodzone dzięki dofinansowaniu przez Powiat Nakielski oraz Burmistrza MiG Nakło n. Not.
I miejsce
Oliwia Kaniewska – uczennica I LO w Nakle n. Not.
Jakub Krupiński – uczeń ZSP nr 4 w Nakle n. Not.
II miejsce
Sonia Sztuba – uczennica SP w Kowalewie
Kamila Podraza – uczennica I LO w Nakle n. Not.
Nina Rzyska – uczennica ZSP w Paterku
III miejsce
Julia Lipkowska – uczennica ZS w Lubaszczu
Kacper Gondek – uczeń SP w Witosławiu
Dawid Grygiel – uczeń ZS w Dziewierzewie
Natasza Rozpłoch – uczennica ZS w Lubaszczu
Aleksander Fronkowiak i Michał Kuczak – ZSS w Szubinie
Wyróżnienia:
Aleksander Król – uczeń ZSS-P w Paterku
Hubert Milanowski – uczeń ZSS-P w Paterku
Zofia Duda – uczennica I LO w Nakle n. Not.
Dominika Adamczyk i Łucja Gumienna – uczennice ZSS w Karnowie
Żaklina Sroka – uczennica ZS w Lubaszczu
Julia Frankowska – uczennica SP w Kowalewie
Anna Zenelt – uczennica ZSS-P w Paterku
Julia Niemczewska – uczennica ZSS-P w Paterku
Jacek Fronckiewicz – uczeń ZSS w Szubinie
Karolina Łotyńska – uczennica ZSS w Szubinie
Kacper Parus – uczeń ZSS w Szubinie
Kacper Chodorowski – uczeń ZSS w Szubinie
Marta Wargas – uczennica ZSS w Szubinie
Olga Błoch – uczennica ZSS w Szubinie
Karolina Kotyńska – uczennica ZSS w Szubinie
Michał Sikora – uczeń ZSS w Szubinie
Dodatkowe wyróżnienie dla Szkoły Specjalnej w Szubinie.
Komisja konkursowa:
Klaudyna Iwulska
Magdalena Wencel
Arkadiusz Szczepański
Materiał: Sekreteriat PPPP w Nakle nad Notecią
Galeria



















Czytaj również
- Powiatowy konkurs o profilaktyce. Zakres pytań był szeroki
- Konkurs wiedzy o samorządzie. Zwyciężyła uczennica z naszego powiatu
- Wojewódzki konkurs. im. E. Zawackiej. Wśród laureatów uczniowie z powiatu
- Konkurs Plastyczny "Wielkanoc w sztuce". Znamy wyniki
- Konkurs dla uczniów. Dlaczego warto wziąć udział?
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!