Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

Podsumowanie akcji "Prędkość". Ujawniono 19 wykroczeń

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W piątek policjanci w całej Polsce prowadzili wzmożone działania #na drodze w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Mundurowi szczególną uwagę przywiązywali do egzekwowania wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

W piątek (07.06.24 r.) funkcjonariusze nakielskiej „drogówki” wyjechali na drogi naszego powiatu w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami, szczególnie w miejscach, w których niestosowanie się do ograniczeń z jaką może poruszać się kierujący stwarza największe zagrożenie.

Zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W celu uniknięcia powyższych zdarzeń funkcjonariusze ruchu drogowego cyklicznie wyjeżdżają na drogi w celu dyscyplinowania kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Policja przypomina, że bezpieczna prędkość to nie tylko taka, która wynika ze wskazanych ograniczeń, ale również odpowiednio dostosowana do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu, czy umiejętności oraz samopoczucia kierującego.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 19 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali ukarani mandatami.

 

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)