Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

Podsumowanie akcji "Prędkość". Ujawniono 19 wykroczeń

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W piątek policjanci w całej Polsce prowadzili wzmożone działania #na drodze w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Mundurowi szczególną uwagę przywiązywali do egzekwowania wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

W piątek (07.06.24 r.) funkcjonariusze nakielskiej „drogówki” wyjechali na drogi naszego powiatu w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami, szczególnie w miejscach, w których niestosowanie się do ograniczeń z jaką może poruszać się kierujący stwarza największe zagrożenie.

Zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W celu uniknięcia powyższych zdarzeń funkcjonariusze ruchu drogowego cyklicznie wyjeżdżają na drogi w celu dyscyplinowania kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Policja przypomina, że bezpieczna prędkość to nie tylko taka, która wynika ze wskazanych ograniczeń, ale również odpowiednio dostosowana do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu, czy umiejętności oraz samopoczucia kierującego.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 19 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali ukarani mandatami.

 

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)