Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2024

Poranne ważenie pojazdów. Stwierdzono nieprawidłowości

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

W dniu 14 czerwca br., w godzinach wczesnorannych# na drodze S5 bydgoscy inspektorzy zatrzymali do kontroli kolumnę składającą się z trzech nienormatywnych pojazdów. Każdy z nich przewoził po trzy dźwigary betonowe o masie ponad 11 ton i długości przekraczającej 20 metrów.

Pojazdy zostały skierowane na punkt kontrolny, gdzie inspektorzy dokonali weryfikacji wszystkich ich parametrów. Każdy z pojazdów ważył ponad 50 ton i miał długość ponad 24 metrów. Kierujący okazali do kontroli zezwolenia kategorii IV, jednak nie uprawniały one do przewozu ładunków podzielnych. Kolejnym problemem był brak dwóch pojazdów wykonujących pilotowanie, które są wymagane przepisami w przypadku przejazdu kolumny pojazdów nienormatywnych.

Za stwierdzone naruszenia kierowcy zostali ukarani mandatami, a wobec przewoźnika zostały wszczęte postępowania administracyjne. Kontynuacja transportu była możliwa po usunięciu wszystkich nieprawidłowości.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Jakub, w dniu 16-06-2024 12:06:30 napisał:

  To umiecie ludzie z ITD nakładać wysokie mandaty ,to wam.dobrze wychodzi

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Cb, w dniu 16-06-2024 14:54:08 napisał:

  Informacje Bydgoszcz 24

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Kibic , w dniu 16-06-2024 17:21:54 napisał:

  O tarpanie Mrocza w końcu napiszcie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Budowa hal
Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)