Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2024

"Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie". Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

fot. Martyna Szczepaniak

fot. Martyna Szczepaniak

Od 1 do 7 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom#, w tym roku pod hasłem "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!".

Dnia 3 czerwca również Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach dołączyła do tego czytelniczego święta. Z tej okazji na lekcję biblioteczną została zaproszona klasa I ze SP w Sadkach wraz z wychowawcą. Uczniom fragmenty opowiadania Barbary Gawryluk "Dżok . Legenda o psiej wierności "przeczytał Wójt Gminy Sadki pan Michał Piszczek.  .W dalszej części spotkania wspólnie przeczytaliśmy "Lokomotywę" Juliana Tuwima, aby następnie przeprowadzić warsztaty dla dzieci na podst. scenariusza Anny Zielińskiej "Przyjaciel ze schroniska". Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książek.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)