Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

26 maja 2023

Przedszkolaki na "Dzikim Zachodzie". Wycieczka do westernowego miasteczka

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 18 maja 2023r. dzieci z grupy „Sówki” z Przedszkola# Gminy Sadki „Dobre Ludki” udały się na wycieczkę do westernowego miasteczka Silverado City w Bożejewiczkach koło Żnina

Dzieci mieli możliwość zwiedzenia miasteczka zbudowanego na podobieństwo Dzikiego Zachodu, w którym znajdował się m.in.: fort z wojny secesyjnej, więzienie. Na głównej ulicy miasta Silverado czekał: największy w Polsce Saloon, Amphithater, Bank. Dzieci zwiedzili również Minii Zoo, w którym spotkali kucyki, świnki, króliki, kozy, alpaki i owieczki. Poza tym obejrzeli zabawną scenkę z życia mieszkańców Silverado City, napad na bank, konne i kowbojskie pokazy. Poza tym uczniowie mogli skorzystać z placu zabaw, w tym z „Dmuchańców”.

Wszyscy tego dnia wrócili do swoich domów radośni i pełni wrażeń. Pobyt w Silverado City dzieciom bardzo się podobał, niejeden chciałby tam jeszcze powrócić.

Materiał: Sylwia Goszka - wychowawca grupy "Sówki"

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)