Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2024

Przestępczość w sieci. Oszust namierzony przez nakielskich kryminalnych

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Blisko 80 zarzutów oszustw, pozwalających uczynić stałe źródło #dochodu, usłyszał 20-latek, którego przestępczą działalność rozpracowali nakielscy kryminalni. Jak ustalili policjanci, mężczyzna oferował na jednym z social mediów do sprzedaży towar „widmo" markowych firm. Kupujący płacili za odzież czy obuwie lecz nigdy swoich zakupów nie otrzymali. Odbywający już karę więzienia za wcześniejsze oszustwa podejrzany może teraz posiedzieć za kratami znacznie dłużej.

Sprawa ma swój początek w lipcu ubiegłego roku. Wtedy kryminalni z Nakła uzyskali informację, że za pomocą jednego z social mediów może dochodzić do oszustw. Z ustaleń policjantów do walki z przestępczością gospodarczą wynikało, że mieszkaniec Nakła (20l.), na założonych wielu fikcyjnych kontach, oferował do sprzedaży markową odzież lub obuwie. Mężczyzna, po otrzymaniu od klientów zapłaty za towar, nie wywiązywał się z umowy, pozostawiając ich z „pustymi rękami".

Skrupulatnie zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy i jego równie żmudna analiza pozwoliła na sformułowanie aż 76 zarzutów oszustw, z których mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu.

By mu je przedstawić policjanci pojechali do jednego z zakładów karnych, bo 20-latek został już skazany za wcześniejszą tego typu przestępczą działalność. Teraz za kratami może posiedzieć znacznie dłużej. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 12 lat więzienia.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 30 29

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)