Przypieczętowano projekty. Beneficjenci z powiatu nakielskiego

fot. Mikolaj Kuras dla UMWKP
Umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich #oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze perspektywy 2014-2020 o łącznej wartości 14 milionów złotych przekazano dzisiaj (24 marca) beneficjentom marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Finansujemy rozbudowę sieci wodociągowych i sanitarnych, tworzenie integrujących mieszkańców wiejskich centrów aktywności lokalnej, budowę i wyposażanie miejsc rekreacji, dedykowane zajęcia i warsztaty, a także przedsięwzięcia biznesowe.
- Przypieczętowywane właśnie projekty, realizowane w większości z udziałem lokalnych grup działania i mechanizmu rozwoju zarządzanego przez lokalną społeczność, w lwiej części dotyczą wsi i dokonujących się na niej przemian. Nie trzeba podkreślać, że ta wieś jest inna niż jeszcze kilka lat temu, nowoczesna, zasobna, a jej aspiracje najlepiej określają właśnie realizowane dzięki środkom pomocowym przedsięwzięcia. Cieszę się, że możemy wspierać jej rozwój i kibicować mu – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Gmina Ryńsk w powiecie wąbrzeskim podejmuje się przebudowy sieci wodociągowej w Ryńsku i pobliskim Zieleniu oraz budowy lokalnej oczyszczalni ścieków dla zieleńskiej szkoły podstawowej. Wartość wsparcia przekracza 2 miliony złotych.
Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie i Stowarzyszenie Nasza Krajna, które upatrują szansy dla lokalnych społeczności w tworzeniu będących atrakcyjną ofertą turystyczną wiosek tematycznych, organizuje cykl szkoleń i wizyt studyjnych, które pozwolą twórcom nowych wiosek zaadaptować dla siebie najlepsze spośród dobrych praktyk w tej dziedzinie. Wsparcie wynosi 186 tys. złotych.
Gmina Złotniki Kujawskie przystępuje do rewitalizacja terenu rekreacyjnego w stolicy gminy – powstaną edukacyjna ścieżka spacerowa, plac zabaw, scena dla prezentacji artystycznych i niezbędna mała architektura. Dofinansowanie przekracza 130 tys. złotych.
Kacper Wolak z Rypina i 30 innych przedsiębiorców wykorzystają przyznane dziś dofinansowanie na uruchomienie własnego biznesu. Przedsiębiorstwo pana Kacpra będzie świadczyło usługi w branży motoryzacyjnej - bardzo potrzebne mobilne naprawy i serwisowanie aut. Dotacja dla rypińskiego przedsiębiorcy wynosi 100 tys. złotych, dotacje dla całej biznesowej trzydziestki to łącznie ponad 2 mln złotych.
12 lokalnych partnerstw otrzymuje po plisko pół miliona złotych każda na projekty w dziedzinie włączenia społecznego. Jest w tej grupie m.in. Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, które tworzy 5 lokalnych miejsc spotkań (mediatek) z ofertą aktywnego i rozwijającego spędzania czasu wolnego (wieczory filmowe, koncerty, warsztaty cyfrowe i kulinarne, zajęcia sportowe, wyjazdy tematyczne) oraz organizuje dla młodych ludzi obóz szkoleniowo-rekreacyjny z elementami ochrony przeciwpożarowej. Projekt dedykowany jest mieszkańcom gmin Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Sadki i Szubin.
Listy beneficjentów w załącznikach.
Przekazywane dziś umowy są jednymi z ostatnich w naszym RPO 2014-2020. Z alokacji wynoszącej 8,7 mld złotych zakontraktowaliśmy 8,6 mld złotych (98 proc.), co oznacza blisko 3,5 tysiąca podpisanych umów o dofinansowanie.
Nieco mniej zaawansowane jest wdrażanie będących do dyspozycji naszego województwa segmentów PROW i PORiM – tu odpowiednie wskaźniki wynoszą 77 proc. (ponad 2 tys. umów na łącznie 542 mln zł przy alokacji 701 mln złotych) i 91 proc. (116 umów na łącznie 12,5 mln złotych przy alokacji 13,7 mln złotych).
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
- Pliki do pobrania
- Kopia 24_03_2023 lista projektów PROW i PO Rybactwo i Morze (002).pdf
- Lista projektów wg kolejności - 24.03.2023_efs+efrr.pdf
Galeria



















































































Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad
Cyrk Myte Pytona., w dniu 24-03-2023 18:13:55 napisał:
odpowiedz
Janek, w dniu 24-03-2023 21:31:39 napisał:
odpowiedz
Ok, w dniu 24-03-2023 21:45:11 napisał:
odpowiedz
Vb, w dniu 24-03-2023 22:59:39 napisał:
odpowiedz
Kk, w dniu 25-03-2023 08:35:20 napisał:
odpowiedz
Antoni , w dniu 25-03-2023 09:04:32 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!