Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

23 maja 2024

Pszczelarka opowiadała o swojej pasji. Wartościowe warsztaty dla dzieci

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

We wtorek, 21 maja odwiedziły nas dwie grupy# przedszkolne: z przedszkola Dobre Ludki oraz z oddziału przedszkolnego przy szkole. Dzieci miały okazję bliżej poznać życie pszczół. A to za sprawą wizyty Pani Marty Konek, pszczelarki, która pięknie opowiada o swojej pasji.

Spotkania przeprowadzone zostały w dwóch grupach. Pani Marta odczytała dzieciom fragment swojej książki, który stał się idealnym pretekstem do rozmowy o pszczołach. Następnie wszyscy mogli przymierzyć kapelusze pszczelarskie, dotknąć sztabkę wosku pszczelego.

Nie mogło zabraknąć zajęć praktycznych. Tutaj instruktorka wręczyła dzieciom arkusze wosku pszczelego i sznureczki. Przedszkolaki z chęcią tworzyły z nich świeczki. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom ich dekorowanie. Każdy opuszczał salę z wyjątkowym upominkiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za bardzo wartościowe i miłe warsztaty. Do zobaczenia.

Podziękowania ślemy również dla Pani Sylwii oraz Pani Mariki za przyjęcie zaproszenia.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)