Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

01 maja 2024

"Sprawni jak Żołnierze". Zajęcia dla młodzieży klas mundurowych

fot. powierzone

fot. powierzone

Młodzież klas mundurowych z terenu powiatu nakielskiego# bierze czynny udział w realizacji przedsięwzięć szkoleniowych dotyczących programu "Edukacja dla Bezpieczeństwa", które prowadzone są na terenie Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku przy współpracy z żołnierzami Wojska Polskiego.

W szkolenie zaangażowano także podoficerów WOT, którzy współpracują z JRS od początku powołania tego rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zajęcia noszą nazwę "Sprawni jak Żołnierze" i mają na celu naukę podstaw rzemiosła żołnierskiego włącznie z obsługą sprzętu, musztry, terenoznastwa, zasad łączności, oraz atletyki terenowej czy bytowania w trudnych warunkach. Przewidziano również przeprowadzenie strzelania indywidualnego z broni małokalibrowej, a także zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej i wsparcie ludności cywilnej podczas ewakuacji w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 15 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (6)

  kolanko pierdzianko, w dniu 01-05-2024 10:00:41 napisał:

  czy to tak bezpiecznie, jeździć na takich starych motorach? Zwłaszcza jeżeli chodzi o młodzież. Chyba ten sprzęt był wcześniej skądś wycofany? Może komendant się wypowie? Czy jest to bezpieczne dla młodzieży?

  odpowiedz

  • -5 (7)

  Ja, w dniu 01-05-2024 11:44:16 napisał:

  Co raz więcej strzelanka teraz to coś nie widzicie co ci z Warszawy Polakom szykują to im się marzy

  odpowiedz

  • -7 (11)

  rezerwista, w dniu 01-05-2024 11:56:10 napisał:

  Te całe szkoły mundurowe to wielkie nie porozumienie bo jak nauczyciel da za mocno w dupe to uczeń albo rodzic będzie go oskarżał o znęcanie . Powinna wrócić służba czynna tam kiedyś przez pierwszy miesiąc tak zwanej unitarki nie było przepustek nie było żalenia się mamie tam było po prostu robienie z chłopca mężczyzny i nie było słychać że mamisynek dostał w dupe i się zastrzelił ale za to było piekarz dostał na stan samochód i nie było obcji że mu nie będzie chodził po prostu było powiedzenie masz c..j to kombinuj i potem to pomagało w cywilu podobnie jak dociskanie młodego wojska na wojnie nie było by sentymentów że boli że ciężko chcesz przeżyć musisz myśleć mama za ciebie tego nie zrobi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (8)

  jerzy, w dniu 01-05-2024 12:07:25 napisał:

  DO kolanko pierdzianko co to znaczy czy te pojazdy są bezpieczne czy nie dla młodzieży a w czasie wojny też będą jeździć mercedesami , chcą się szkolić jak żołnierze i czuć się jak żołnierze to muszą czuć też zagrożenie ryzyka utraty zdrowia albo życia na wojnie też będą mieli szansę wybrzydzać że coś jest nie bezpieczne po prostu jak jest ktoś słaby to niech nie pcha się do takiej szkoły by tylko szpanować mundurem

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Gaciowy, w dniu 01-05-2024 17:21:43 napisał:

  Tu nie ma mientkiej gry.Albo masz jaja albo wydmuszki ;-)

  odpowiedz

  • -4 (4)

  Ralf, w dniu 01-05-2024 22:51:05 napisał:

  Dla mięczaków i wyborców nowej bezjajecznej KOalicji z Donaldem na czele to faktycznie i strzelanie i motory to zgroza a już mundur to prawdziwy horror. Brawo za uwalenie CPK lemingi

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Qwerty , w dniu 02-05-2024 01:15:31 napisał:

  Mateusz mam nadzieję że pokażesz że jesteś twardy i zrobisz porządek z tym obiektem. Poza tym mam nadzieję, że będziesz miał też odwagę podjąć męskie decyzje żeby zmienić władzę w pewnej szkole, z chorowitym dyrektorem, w której konkurs będzie na początku maja. A do tego czeka porządek w komunalce. A jeśli nic się nie zmieni to będzie oczywiste że dogadałeś się z P. H. Czekamy...

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ja, w dniu 02-05-2024 06:45:30 napisał:

  Do Jerzy takich jak ty potrzebują podporządkowanych tym z Warszawy oni mają cię głęboko

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa hal
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)