Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2021

Sytuacja epidemiczna bardziej optymistyczna. Najnowsze dane

fot. archiwum

fot. archiwum

27 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 1 230 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 30 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób – łącznie 135.

Stan na dzień 27.05.2021

Województwo kujawsko-pomorskie

Nowe przypadki: 55

Ofiary śmiertlene: 4, wszystkie osoby miały choroby współistniejące

W ciągu doby w kujawsko-pomorskim wykonano 2 807 testów. W naszym województwie 2 890 osób przebywa na kwarantannie.

Powiat nakielski

Natomiast w naszym powiecie odnotowano jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. W ciągu doby wykonano 139 testów. Na kwarantannie przebywa 151 osób.

27 maja
Powiat / miasto Nowe przypadki Ofiary śmiertelne
aleksandrowski
brodnicki
bydgoski
chełmiński
golubsko-dobrzyński
grudziądzki
inowrocławski
lipnowski
mogileński
nakielski
radziejowski
rypiński
sępoleński
świecki
toruński 0
tucholski
wąbrzeski
włocławski
żniński
Bydgoszcz 10 
Grudziądz
Toruń 
Włocławek
Oceń artykuł: 113 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (30)

  Astra zeneka , w dniu 27-05-2021 11:40:17 napisał:

  Po patrzcie a jednak szczepienia dają dużo u ludzi m bravo warto się szczepić

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 15 (35)

  Polak, w dniu 27-05-2021 12:59:16 napisał:

  co niektórzy powinni zaszczepić się przed większą zarazą, tą pislamską

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Yyy, w dniu 28-05-2021 01:59:32 napisał:

  Szczepmy się, ale też przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas podawania szczepionki. Dlaczego w punktach szczepień w Kcyni ul. Wyrzyska 12 czy w Szubinie ul. 3-go Maja pielęgniarki, lekarze są bez maseczek?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Yyy, w dniu 28-05-2021 11:59:29 napisał:

  Służba zdrowia w większości jest zaszczepiona, choć różnie to wygląda w poszczególnych miastach i województwach. W innych punktach szczepień osoby szczepiące i cały personel oczywiście jest w maseczkach! Z punktu prawnego i nie tylko obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach nie został zniesiony także dla osób zaszczepionych. Służba zdrowia szczepiąca w Kcyni czy Szubinie nie musi przestrzegać zasad?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)