Toruńscy strażacy mają nowego szefa. Wręczono decyzję

fot. mł. bryg. Adam Kiełbasiewicz
W czwartek, 20 sierpnia br., Kujawsko-Pomorski# Komendant Wojewódzki PSP bryg. Jacek Kaczmarek, wręczył decyzję, powołując bryg. Sławomira Reszkowskiego na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.
Pełniący do tej pory funkcję Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią, zastąpi st. bryg. Roberta Wiśniewskiego, który od 3 sierpnia powołany został na stanowisko Zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Przekazania obowiązków Komendanci dokonają podczas apelu, zaplanowanego na 27 sierpnia br. w siedzibie macierzystej jednostki.
Spotkanie było także uhonorowaniem wieloletniej pracy i służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej bryg. Małgorzaty Jarockiej-Krzemkowskiej (KW PSP Toruń) i bryg. Rafała Świechowicza (KM PSP Toruń), którzy odebrali nagrody jubileuszowe. Wydarzenie odbyło się z udziałem bezpośrednich przełożonych funkcjonariuszy.
Materiał: Małgorzata Jarocka-Krzemkowska
Galeria



Czytaj również
- Strażackie zmagania o mistrzostwo powiatu. Wystąpiły najlepsze drużyny
- Uwaga kierowcy! Można spodziewać się utrudnień na drodze
- Utrudnienia dla mieszkańców. Zamknięcie przejazdu kolejowego
- Zawody Pożarniczego Ćwiczenia Bojowego. Nakło na 6 miejscu
- Po 20 latach wracają połączenia kolejowe. Szansa dla Kcyni?
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Sezon na szpinak. Zielona bomba dla zdrowia

Wiosna i wczesne lato to idealny czas, by sięgnąć po świeży#, młody szpinak. Od kwietnia do czerwca trwa jego naturalny sezon – wtedy smakuje najlepiej, jest najtańszy i najzdrowszy. Znajdziemy go na targach, w warzywniakach i coraz częściej – prosto z lokalnych upraw. Ale szpinak to nie tylko zielony dodatek do obiadu – to prawdziwy superfood, który zasługuje na miejsce w każdej kuchni!
(czytaj więcej)Święto Żandarmerii Wojskowej. Uhonorowanie służby i munduru

13 czerwca obchodzimy Święto Żandarmerii Wojskowej# – formacji wojskowej, która odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu porządku, dyscypliny i bezpieczeństwa w strukturach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. To dzień szczególny nie tylko dla żandarmów, ale i dla całej społeczności wojskowej.
(czytaj więcej)Dziś piątek trzynastego. Skąd pochodzi przesąd o pechowym dniu?

Dzisiaj przypada piątek trzynastego. Osoby przesądne w wielu krajach# uznają ten dzień za pechowy.
(czytaj więcej)Czy św. Wojciech przeszedł przez Pałuki? Historia, hipotezy i szlak

Z każdym rokiem odkrywamy na nowo znaczenie naszego regionu# – Pałuk – w dziejach chrześcijaństwa i kultury Europy Środkowej. Coraz więcej wskazuje na to, że to właśnie tędy mógł przebiegać historyczny szlak św. Wojciecha, który w 997 roku wyruszył z misją chrystianizacji Prusów.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
jok, w dniu 22-08-2020 08:37:02 napisał:
odpowiedz
Gratek, w dniu 22-08-2020 12:24:14 napisał:
odpowiedz
Psa wlasciciel, w dniu 22-08-2020 23:25:17 napisał:
odpowiedz
Janek, w dniu 24-08-2020 10:20:09 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!