Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2024

Tydzień bankowości w Staszicu. Młodzież pogłębiała swoją wiedzę

fot. powierzone

fot. powierzone

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica #w Nakle nad Notecią współpraca szkoły z pracodawcami jest bardzo istotnym elementem kształcenia przyszłych ekonomistów. Szczególnie dobrze rozwija się ona w ramach patronatu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią. Dzięki niej uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności i wiedzy oraz podstaw doświadczenia zawodowego.

W miesiącu maju odbył się w Zespole Szkół cykl spotkań uczniów Staszica z pracownikami nakielskiego Banku Spółdzielczego. W ciągu tygodnia młodzież każdego dnia pogłębiała wiedzę z zakresu roli banku we współczesnym świecie, oszczędzania, rodzaju produktów bankowych, nowoczesnych usług oferowanych przez bank jak BLIK, aplikacja BSLMobile, bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni, jak również codziennej pracy bankowca. Spotkania z uczennicami i uczniami odbywały się z podziałem na sześć modułów tematycznych. Były to: „Cyberbezpieczeństwo”, „Mądre inwestowanie”, „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”, „Praca w banku”, „Rynki finansowe – zaufanie w biznesie” oraz „Wiarygodność finansowa i zdolność kredytowa”. Prelegentami byli pracownicy banku: Wojciech Gawlak, Justyna Gruntkowska, Gracjan Konieczka, Tomasz Kokoszewski, Anna Dawidowicz i Lucyna Mikulska.

Młodzież biorąca udział w tym wydarzeniu chętnie zadawała prowadzącym pytania związane  z bankowością i szeroko pojętymi finansami. Ponadto uczennice i uczniowie brali udział w tematycznych quizach. Na zwycięzców czekały drobne nagrody rzeczowe.

Organizatorką tygodniowego wydarzenia była Grażyna Kinderman.

Zespół Szkół im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią jest szkołą otwartą potrafiącą współpracować z lokalnymi podmiotami gospodarczymi z korzyścią dla uczniów.

Materiał: Grażyna Kinderman

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)