Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2023

Eksperci z ARiMR ostrzegają. Użytkownicy nieświadomie zainstalowali wirusa

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Eksperci z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odkryli, że ok. 3 tys. haseł użytkowników #naszych systemów informatycznych jest ogólnie dostępnych w sieci. Stało się tak z powodu zapewne nieświadomego zainstalowania przez użytkowników na ich prywatnych komputerach niebezpiecznego wirusa, który przejął informacje o danych znajdujących się na tym sprzęcie, nie tylko związanych z komunikacją z Agencją, ale np. z bankami.

W związku z tym nasze systemy wymuszą na zidentyfikowanych przez nas użytkownikach zmianę haseł, tzn., że ci użytkownicy nie będą mogli zalogować się do naszych systemów bez zmiany hasła, która nastąpi od razu przy pierwszej próbie zalogowania się. Informacja o tym została wysłana przez Agencję wiadomością SMS. Być może warto też rozważyć zmianę innych haseł używanych na tym sprzęcie. Eksperci sugerują również zgłoszenie się do specjalisty z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jeśli nie ma takiej możliwości – można przywrócić ustawienia fabryczne swoich urządzeń.

Może też zdarzyć się tak, że Agencja nie posiada numeru telefonu do rolnika, którego konto zostało zablokowane. Prosimy zatem, aby sprawdzić czy mają Państwo dostęp do aplikacji ARiMR. Jeżeli system zażąda zmiany hasła, prosimy, aby to zrobić.

Materiał: ARiMR

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Ekspert do spraw cyberbezpieczeństwa informatycznego, w dniu 01-06-2023 12:41:01 napisał:

  Dziwny ten artykuł użytkownik zainstalował sobie wirusa na swoim komputerze a z armira wyciekło 3000 haseł. Tak zrozumiałem ten artykuł Czy ktoś może mi to wyjaśnić

  odpowiedz

  • 0 (2)

  J....ć pis, w dniu 01-06-2023 13:22:59 napisał:

  Bo tym amirem kierują pisiory, czyli ludzie ograniczeni, zależy im tylko aby nakraść więcej niż PO. A ta bajkanpowyzej to pewnie komuś z amir wykradli hasła z bazy i tego są skutki

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jupik, w dniu 02-06-2023 11:50:25 napisał:

  Takie są korzyści przenoszenia wszystkiego do internetu, e-obywalel, blik.Cxy nie można już normalnie, iść do urzędu, płacić gotówká?Za chwilę wszczepią nam chipy.Ludzie planujcie się.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)