Wycieczka uczniów do Gdańska. Walory turystyczne i historyczne miasta

fot. powierzone
W dniu 23. maja uczniowie technikum organizacji turystyki pojechali na wycieczkę przedmiotową do# Gdańska.
Celem wycieczki było poznanie miasta o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur.
Poznanie atrakcji turystycznych rozpoczęliśmy od zwiedzania Ratusza Starego Miasta – zabytkowego ratusza z końca XVI wieku w Gdańsku na Starym Mieście, usytuowanego pomiędzy Wielkim Młynem a pokarmelickim kościołem św. Józefa. Jest to jeden z najcenniejszych gdańskich zabytków. Dalej przechodząc przez Targ Węglowy doszliśmy do Bramy Wyżynnej. Jest to renesansowa brama miejska, obecnie przy głównej trasie samochodowej. Do 1895 znajdowała się w ciągu „szesnastowiecznych” fortyfikacji, pomiędzy Bastionem św. Elżbiety i Bastionem Karowym oraz stanowiła główną bramę wjazdową do miasta, otwierającą ciąg tzw. Drogi Królewskiej.
I tak po kilkugodzinnym zwiedzaniu, spacerze przy bardzo dobrej pogodzie poznaliśmy część walorów turystycznych, głównie historycznych, Gdańska. A po krótkiej przerwie zmęczeni ale bardzo zadowoleni z oglądanych atrakcji turystycznych wróciliśmy do Nakła nad Notecią.
Organizatorami wyjazdu byli: p. Krzysztof Borus oraz p. Karol Lizak
Materiał: Karol Lizak
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)