Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Wykaz punktów kontroli autobusów. Nadchodzą wakacje

fot. pixabay

fot. pixabay

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji# jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
WYKAZ_PUNKTOW_KONTROLI_AUTOBUSOW_-_WAKACJE_2024.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  DriverTir, w dniu 19-06-2024 15:18:00 napisał:

  W warunkach"kontroli parkingowej" sprawdzenie stanu technicznego autokaru jest z natury rzeczy mało efektywne.Ogranicza się tylko do pobieżnej oceny wybranych elementów układu hamulcowego,elektrycznego i ogumienia.Są zazwyczaj pobieżne i bez specjalistycznego sprzętu.Odrębną kwestią są też"kwalifikacje" funkcjonariuszy w zakresie znajomości podstaw mechaniki pojazdowej.Ta jest niestety mizerna.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Marek, w dniu 19-06-2024 22:28:03 napisał:

  Driver, a gdzie oni są efektywni? W przedszkolach, na pogadankach ? To są mistrzowie nieróbstwa, spać w samochodzie w czasie służby albo objeżdżanie lasów w mieszanych patrolach. Na koniec dnia kilka zdjęć kogo mamy sobie znaleźć. Przed emeryturą obowiązkowo udawanie chorego psychicznie i dalej utrzymujemy takiego nieroba.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
KOBIZE
500PLN
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)