Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Wykonawcy wybrani. Gdzie będą nowe chodniki?

fot. archiwum

fot. archiwum

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle przetargu na budowę chodników udało się wybrać wykonawców. Kto zajmie się ich budową?

Przypomnijmy. W tym roku przy drogach powiatowych które przebiegają przez gminę Sadki zaplanowano budowę chodników. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle ogłosił przetarg i wyłonił wykonawcę. Wykonanie chodników miało kosztować 300 tys. zł, ale oferty złożone przez wykonawców były niższe. Powstanie chodnik na ulicy Bohaterów w Sadkach o długości 183 metrów. Wykonawcą został Zakład Gospodarki Komunalnej w Mroczy za niecałe 88 tys. zł. Drugi chodnik o długości 84 metrów powstanie na ulicy Mickiewicza w Sadkach. Wykona go Zakład Ogólnobudowlany Jarbet z Nakła, za kwotę niecałych 94 tys. zł. Trzecia inwestycja to budowa chodnika w Śmielinie o długości 214 metrów. Wykona go również nakielska firma Jarbet za niecałe 83 tys. zł. Łącznie budowa trzech chodników ma kosztować niecałe 264 tys. zł. Zostaną one wykonane z kostki betonowej. Wszyscy wykonawcy dali 60 miesięcy gwarancji na prace. Inwestycje mają zostać zakończone w połowie listopada br.  

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kris, w dniu 24-09-2022 08:32:47 napisał:

    Ul Bohaterów, chodni piękny i bardzo potrzebny, ale po co te wjazdy do dwóch bram nieużytkowych do gorzelnii to nie wiem... O ile więcej metrów było był dalej. Ktoś z góry chyba nawet tam nie przyjechał i nie rozeznał się w terenie tylko zaprojektował wszystko z mapek i tyle. Szkoda.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa hal
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Fotokalendarze A3
35PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)