Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2024
Wiadomości z regionu

Z ciężarówki odpadło koło i uderzyło w inne auta. Utrudnienia na dziesiątce

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Krótko przed godziną 16:00 na #288 km drogi krajowej nr 10 doszło do kolizji samochodu osobowego oraz dwóch pojazdów ciężarowych.

Z jadącego w kierunku Torunia zestawu odpadło koło, które uderzyło w jadącą z naprzeciwka osobówkę, a następnie w jadącą za nim cysternę przewożącą olej napędowy. Na szczęście uderzenie nie spowodowało rozszczelnienia zbiornika.

Pojazdami podróżowało łącznie 6 osób, w tym dwójka małych dzieci.

Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu pozostały na miejscu.

Obecnie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z drogą wojewódzką nr 394 nadal występują utrudnienia w ruchu.

Ruch odbywa się wahadłowo.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Ha ha, w dniu 14-06-2024 21:22:56 napisał:

  Niedługo dorwiemy się na tym portalu że w Berlinie coś się wydarzyło. Czyż by z prowincjonalnego portalu robił się europejski portal.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  lech, w dniu 14-06-2024 21:40:38 napisał:

  Pewnie to koło przykręcono palcami. Miałem podobny przypadek Pod Krakowem w zimę, też zgubiłem koło, które na warsztacie zapomniano dokręcić po zmianie.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Mn, w dniu 14-06-2024 21:55:10 napisał:

  Mnie mechanik który wymieniał klocki hamulcowe przód ,nie dokręcił dobrze koła. Po paru dniach zaczęło coś stukać , pojechałem do niego i stwierdził że skrzynia biegów do wymiany. A okazało się że koło było nie dokręcone prawidłowo.Teraz zwracam uwagę na to.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  driver, w dniu 15-06-2024 05:06:57 napisał:

  nakręcacie się jak małe dzieci wielcy drivery -lech jak wjechałeś Pod Kraków i jechać tak długo żeby koło zgubić , a ty Mn jak jest luźne koło to od razu są stuki po kilku kilometrach a nie po pary dniach -ludzie tacy jak wy róbcie co innego a nie dorwać się kierownicy byle fizycznie nie robić ,robiłem w firmie transportowej to wiem jaki to element do kierownicy się rwie a na warsztat do roboty to dwie lewe ręce mają ==i proszę nie odpisujcie mi na to bo taka jest prawda

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Tuv, w dniu 15-06-2024 07:01:45 napisał:

  Kto dał przegląd techniczny ciężarówce ? Diagnosta powinien odpowiadać. A swoją drogą powinno robić przeglądy takie jak w Niemczech to większość pojazdów by ich nie zaliczyła

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mn, w dniu 15-06-2024 08:46:44 napisał:

  Driver widać że robiłeś w firmie krzak. Twoje wypociny to dla plebsu. Adwocem do tego co napisałeś jak byłeś takim mechanikiem to powinieneś wiedzieć że to jest możliwe. Ale no nie przecież ty tylko ty pracowałeś , widać po twoich mądrościach. Myślenie nie boli. Miłego dnia życzę mądralo.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Tiry na tory, w dniu 15-06-2024 09:07:45 napisał:

  Zabierać kierowcom prawo jazdy za niedopilnowanie stanu technicznego pojazdu a tym samym stwarzający zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. A firmy transportowe obłożyć takimi wysokimi karami aby nie dopuścili niesprawnych samochodów na drogi często na łysych oponach i innych usterkach.. Niech Inspekcja Ruchu Drogowego skrupulatnie kontroluje pojazdy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mechanik, w dniu 15-06-2024 18:40:34 napisał:

  Jestem mechanikiem i jak słucham te wypociny że mechanik koła nie dokręcił to krew mnie zalewa przecież każdy kierowca powinien wiedzieć że po założeniu koła na piastę i przykręceniu nie ważne czy to koła bliźniaki czy pojedyńcze to po przejechaniu około 50 kilometrów należy sprawdzić dokręcenie koła bo wiadomo to są ciężkie koła prze zakładaniu może zrobić się zadra na piaście albo wpaść może piasek może być rdza na piacie nawet montują nowe felgi trzeba się liczyć mimo właściwego dokręcenia jak się za chwile nie sprawdzi to też się popuszczą bo jest na nich warstwa farby która pod wpływem nacisku pracy na pewno się wytrze a konsekwecja tego sie popuści , można dowalić koła aż soki pójdą że śruby tylko jak za jakieś pół roku przyjdzie koło odkręcić to czym to ruszyć także hrabiowie kierowcy zamiast narzekać może warto podczas pałzy sprawdzić dociągnięcie kół

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kierowca, w dniu 15-06-2024 19:20:45 napisał:

  Do lech I Mn prawko pewnie zrobiliście przez urząd pracy i tylko nauczyli was jechać i nic poza tym zero myślenia przecież koło od razu nie odpada na początku pokazuje się rdzawy nalot z pod nakrętki na feldze później w momencie hamowania słychać walnięcie aż w końcu wibrację to nie wiem jak można było dojechać że koło odpadnie przecież stoimy nieraz na załadunek czy kręcimy pałze to ciężko obejść auto nawet po wyjeździe z warsztatu wypada po kilku kilometrach sprawdzić dokręcenie kół wiadomo to są ciężary przeciążenia i ma prawo ułożyć się felga do piasty , Wej sytuacji mam nadzieje że gliniarze kierowcę odpowiednio docenią mandatem i punkcikami to może zacznie myśleć i słuchać

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kazimirz, w dniu 15-06-2024 19:33:38 napisał:

  Mn atakujesz drivera to jeżeli jesteś super kierowcą to w ogóle nie powinieneś się wdawać w dyskusję i ataki tylko zastanowić się nad tym kierowcą jakim trzeba być matołem żeby nie czuć że koło się luzuje i tak daleko dojechać że aż koła spadnie , zaczynam się zastanawiać po twoich wpisach czy w tej paczce cipsów nie było dwóch prawek jedno wziął kolega od koła urwanego a drugie ty

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konstrukcje stalowe
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)