Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2022

Zbiórka dla polskiego trenera. Wyrokiem choroba wściekłych krów

fot. powierzone

fot. powierzone

Miał udział w wychowaniu wielu zawodników reprezentacji piłkarskiej naszego kraju. #Szczęsny, Kupisz, Jankowski, Teodorczyk, Kucharczyk oraz kilkunastu innych. W maju u byłego trenera kadry Mazowsza – Jacka Kitlińskiego – wykryto chorobę wściekłych krów! Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc.

– O ile rak to nie wyrok, to BSE (choroba wściekłych krów) jest wyrokiem. Stan Jacka dramatycznie pogorszył się w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Prognozy lekarzy są bardzo złe – mówi Marek Zieliński, przyjaciel trenera i organizator zbiórki.

BSE to bardzo rzadka i nieuleczalna choroba układu nerwowego. Powoduje poważne uszkodzenia mózgu, powoli odbiera sprawność i samodzielność. W Polsce obecnie choruje na nią zaledwie kilka osób.

Jeszcze w marcu 2022 roku Jacek Kitliński normalnie funkcjonował. Chodził do pracy. Robił to, co kochał najbardziej, czyli trenował młodych zawodników. Dzisiaj nie jest już w stanie samodzielnie jeść. Ma problemy z poruszaniem, a choroba postępuje w błyskawicznym tempie i zabiera coraz więcej. O powrocie do trenowania nie ma mowy. Jest jednak szansa na pomoc.

– Jacek w tej chwili znajduje się w ośrodku opiekuńczym w Piasecznie. Jest coraz słabszy, wymaga całodobowej opieki. Pobyt w ośrodku jest bardzo drogi – wynosi 10 tys. zł miesięcznie. Pensja nauczycielska Jacka, czyli około 2700 zł nie wystarcza. Dzieci Jacka pokrywają te wydatki, ale dochodzą inne, takiej jak rehabilitacja, leki, badania, bo NFZ niczego nie refunduje – mówi przyjaciel Jacka.

Na Pomagam.pl ruszyła zbiórka. Jej cel to 50 tysięcy, czyli 5 miesięcy pobytu w specjalistycznym ośrodku. Bliscy Jacka proszą o wsparcie.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/trener

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Kontakt dla mediów: media@pomagam.pl

Materiał: Marta Sikorska

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 11-11-2022 14:07:11 napisał:

    Panie Jacku duuuuuużo zdrowia

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa hal
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)