Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Sylwia Dziubek nowym sołtysem

fot. MM

fot. MM

10 czerwca w świetlicy wiejskiej w #Mrozowie zorganizowano sołeckie zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Od samego początku zebrania wiadome było, że dojdzie do zmiany na stanowisku sołtysa, bowiem Jadwiga Gapa już w styczniu bieżącego roku ogłosiła, że nie będzie się już ubiegać o reelekcję

Przybyłych na zebranie 59 mieszkańców Mrozowa powitali gospodarze zebrania – wójt Sadek Michał Piszczek, skarbnik gminy Krystyna Kołodziejczak oraz wieloletnia, ustępująca sołtys Mrozowa Jadwiga Gapa. Zebranie rozpoczęło się zgodnie z planem o godz. 17:00. Na łączną ilość uprawnionych do głosowania oraz zameldowanych na pobyt stały mieszkańców Mrozowa 223 w zebraniu wzięło udział 59 osób. Po zapoznaniu się z zasadami głosowania, przystąpiono do wyboru nowego sołtysa. Najpierw jednak wybrana została komisja skrutacyjna odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów. Utworzyli ją następujący mieszkańcy Mrozowa: Żanetta Murawska, Dawid Pawlak oraz Milena Kaufka.

Zgodę na wystartowanie w wyborach wyraziła wyłącznie jedna osoba – Sylwia Dziubek, którą poparło aż 57 osób, a jedna była przeciw.  Tym samym to Sylwia Dziubek zastąpiła Jadwigę Gapę na stanowisku sołtysa Mrozowa. Następnie przystąpiono do wybory rady sołeckiej Mrozowa, która zgodnie ze statutem sołectwa liczyć musiała 5 osób. Tutaj również wybory okazały się formalnością, bowiem zgłoszonych zostało dokładnie 5 kandydatów. Podsumowując – Sylwię Dziubek wspierać będzie rada sołecka w składzie: Leszek Bazela, Idalia Bogusz, Paweł Maliszewski, Łukasz Murawski oraz Andrzej Niedbała.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  Mieszkanka Mrozowa , w dniu 11-06-2024 19:13:42 napisał:

  Dobra decyzja mieszkańców

  odpowiedz

  • 2 (4)

  złoty zegarek, w dniu 11-06-2024 21:13:15 napisał:

  szkoda , że Pana Andrzeja nie wybrano na sołtysa

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Pablosos, w dniu 11-06-2024 22:22:40 napisał:

  Osoba która potrafi się odezwać, ma swoje zdanie, walczy o swoje. Dobry wybór dla Mrozowa

  odpowiedz

  • 4 (4)

  ciemność widzę, w dniu 12-06-2024 07:52:58 napisał:

  A gdzie wasz senior plus i bloki mieszkanie plus ? Zniknęły jak bursztynowa komnata? Czy była to kiełbasa wyborcza? Miała być Nowa Huta, a została słoma z buta ?

  odpowiedz

  • 12 (14)

  Sianokosy, w dniu 12-06-2024 08:07:12 napisał:

  Brawo Sylwia. Mamy nadzieję że razem z rodziną z gminy (M i A) w końcu coś zrobisz dla naszej wioski. W końcu ktoś utarł nosa tej zakłamanej i obłudnej byłej soltys. Gratulacje

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mieszkanka, w dniu 12-06-2024 08:17:56 napisał:

  Proszę nie pisać bzdur. Każdy pamięta naszą wieś jak wyglądała 13 lat wstecz, a jak wygląda teraz no chyba ,że Ktoś jest ślepy i zmian nie widzi!!! A Sianokosy jeżeli masz coś do pani Jadwigi to możesz podejść do mieszkania 4/4 i porozmawiać co Cię boli! Pani Jadwiga otwarta Osoba. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mieszkaniec, w dniu 12-06-2024 08:47:09 napisał:

  Sianokosy trzeba było zostać sołtysem a nie oczerniać widać że słoma z butów ci wychodzi bo jak się coś do kogoś ma to można porozmawiać a nie oczerniać

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec 2, w dniu 12-06-2024 08:54:58 napisał:

  Tak p.Sylwio dobrze pani pisze. Tylko że p.Jadwige też wszyscy klepali po plecach. A jak się odwróciła to du... obgadywali i teraz narzekają a przez 13 lat nikt nic złego o niej nie powiedział a w sobie dusił.

  odpowiedz

  • 15 (17)

  Mieszkaniec3, w dniu 12-06-2024 09:05:18 napisał:

  We wsi Mrozowo 3/4 mieszkańców to obludni zakłamani i dwulicowi ludzie. Ci co klepią po plecach najbardziej Cię nienawidzą

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Sylwia Dziubek, w dniu 12-06-2024 11:07:07 napisał:

  Komentarze nie na miejscu...Ktoś coś ma do danej osoby wystarczy iść porozmawiać i tyle.Jesli wstawiam komentarz zawsze się podpisuje. A chce podkreślić SOŁTYS TYLE MOŻE ILE WIEŚ POMOŻE... Pozdrawiam Sylwia Dziubek

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Jadwiga, w dniu 12-06-2024 14:23:11 napisał:

  Sylwia to dlaczego na mnie teraz tak gadają. Tyle zrobiłam a zobacz jak mnie ocenili. Uważaj. Takie moje zdanie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)