Dziś mamy 7 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2024

Diecezjalny turniej piłki nożnej. Parafia z Szubina na podium

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

Obiekt sportowy bydgoskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 był miejscem# diecezjalnego turnieju piłki nożnej liturgicznej służby ołtarza.

Zawodnicy reprezentowali szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. „Każdy sportowiec, poprzez dyscyplinę i zaangażowanie, uczy nas, że dzięki wierze i wytrwałości możemy osiągnąć cele, o których nigdy nie myśleliśmy, że są możliwe” – mówił Franciszek, dodając, że „to przesłanie nadziei i odwagi jest kluczowe, szczególnie dla młodych ludzi”. Uczestnicy naszego turnieju są przykładem talentów, których nie należy zakopywać – powiedzieli duszpasterze sportu – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański.

Za piłką biegało kilkudziesięciu uczestników, którzy tworzyli siedem drużyn. – Jak co roku turniej był na bardzo wysokim poziomie, zawodnikom dopisywał humor, a co najważniejsze wszytko odbywało się w przyjaznej atmosferze fair-play. Co prawda chłopakom z mojej parafii nie udało się wyjść z grupy mimo zaciętej rywalizacji, ale i tak wszyscy wracamy z uśmiechami na twarzy i już teraz szykujemy się na następny turniej – podkreślił Mateusz Dambecki, lektor z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy.

Cztery miejsca w turnieju zajęły kolejno parafie: Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieżychowie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy i św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Otwinowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a bramkarzem Jan Jagodziński z Nieżychowa.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)