Dziś mamy 27 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2019

Poloneza czas zacząć… . Bal maturalny w „Staszicu”

fot. pow

fot. pow

4 stycznia odbyła się studniówka tegorocznych maturzystów nakielskiego Zespołu Szkół# Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica.

W pałacu w Rzęszkowie spotkali się uczniowie klasy IV a – technikum logistycznego wraz z wychowawcą - panią Justyną Narożną, IV b – technikum obsługi turystycznej i technikum organizacji reklamy z wychowawcą - panem Wojciechem Tyborskim, kl.IV c – technikum ekonomicznego wraz z wychowawcą panią Joanną Betscher, kl. IV d - technikum handlowego z wychowawcą - panem Tomaszem Hopfingerem oraz kl. IV e – technikum informatycznego z wychowawcą panią Jolantą Gryko.

Studniówka to najważniejszy bal w życiu młodego człowieka – kto nie powraca do niej wspomnieniami nawet po wielu  latach, kto, ze względu na jej symboliczny wymiar nie myśli o niej ze wzruszeniem? To właśnie przy tej okazji dokonuje się podsumowań, to właśnie w tym momencie trudno nie zdać sobie sprawy z tego, że za chwilę jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, że trzeba będzie rozstać się z przyjaciółmi, dokonać ważnych wyborów i rozpocząć dorosłe życie.

Podobne refleksje towarzyszyły także uczniom Staszica. W rozpoczynającej bal części oficjalnej maturzyści dziękowali dyrekcji szkoły za zapewnienie bardzo dobrych warunków do nauki, za to, że w szkole panuje atmosfera wspólnoty,  za otwartość na uczniowskie inicjatywy a wreszcie – za częste pochwały, słowa wsparcia. Zwracając się do wychowawców i wszystkich pozostałych  nauczycieli, dziękowali za to, że to właśnie oni pomagają młodym ludziom rozwinąć skrzydła, że stawiają wymagania, mobilizują do pracy. Słowa wdzięczności padły oczywiście również pod adresem rodziców, na pomoc i wsparcie których zawsze można liczyć. Młodzież podziękowała rodzicom także za zorganizowanie wspaniałego balu studniówkowego.

Ciepłe słowa do uczniów skierował pan dyrektor Dariusz Jan Betscher oraz przedstawiciel rodziców – pan Jarosław Warmke.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poloneza, do odtańczenia którego młodzież przygotowywała się od kilku tygodni. Potem toast i wiele, wiele godzin świetnej zabawy, przerwanej jedynie wręczaniem koniczynek. Rodzice organizujący bal nie zapomnieli o wspaniałym torcie dla maturzystów. Zresztą tej nocy nie brakowało niczego – ani dobrej muzyki, ani cudownego nastroju, ani radości.

Wszyscy obecni zgodnie twierdzili, że tegoroczna studniówka była doprawdy wyjątkowa.

materiał: Justyna Narożna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 75 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)