Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

13 maja 2024

I Regionalna Wystawa Królików Rasowych. Nagrodzono hodowców

fot. MM/MaG

fot. MM/MaG

Tegorocznym targom w Minikowie towarzyszyła #I Regionalna Wystawa Królików Rasowych oraz Pokaz Drobnego Inwentarza. Komu przyznano nagrody?

W minioną sobotę i niedzielę do Minikowa zjechało 25 hodowców królików ras dużych, średnich i małych. Organizatorami tego wydarzenia byli Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie i Krajowy Związek Królików Rasowych z siedzibą w Gnieźnie.

Odbył się także Pokaz Drobnego Inwentarza. Drób, ptaki egzotyczne i golebie prezentowało 30 hodowców. Na targi licznie przybyli reprezentanci instytucji branżowych.

W Minikowie  hodowcy mieli okazję nie tylko do wspóinej integracji i podzielenia się swoimi doświadczeniami. Można było także wymienić się wzajemnie materiałem.

Komisja dokonała oceny feneotypów królików w sobotę, natomiast w niedzielę rozdane zostały nagrody. W skład komisji oceniajacej weszli: Dr inż. Grzegorz Otulakowski – KCHZ Warszawa – Przewodniczący, Lilianna Beszczyńska – KCHZ, Mariusz Chmiel – KZHK, Krzysztof Wróbel – WZHK i DI, Krystian Gradowski – WZHK i DI oraz Zygmunt Pohl – WZHK i DI.

Nazwiska osób nagrodzonych i wyróżnionych oraz wykaz prezentowanych królików poniżej:

Oceń artykuł: 12 10
Pliki do pobrania
kroliki.jpg

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Rejestracja BDO
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)