"Nutki z wiśniowego sadu". Młodzi artyści pokazali wokalny talent

fot. GOK Sadki
W piątek, 21 marca w sali widowiskowej # UG w Sadkach odbył się gminny konkurs piosenki „Nutki z wiśniowego sadu”.
To impreza o wieloletniej tradycji. Organizowana przed laty jako występy śpiewających uczniów w sadkowskiej podstawówce, z biegiem czasu zyskała rangę przeglądu talentów wokalnych z całej gminy. W tym roku do konkursu zgłosiło się 30 dziecięcych wykonawców, których popisy oglądaliśmy na specjalnym koncercie. Młodzi artyści rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych. Występom na dużej i pięknie udekorowanej scenie oczywiście towarzyszyła trema. Publiczność jednak gromkimi brawami żarliwie podtrzymywała występujących na duchu.
Cały konkurs sprawnie i życzliwie prowadził Roman Andrzejewski – nauczyciel muzyki i pomysłodawca imprezy. Artystów oceniało jury reprezentujące organizatorów – Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki oraz tutejszą Szkołę Podstawową: Iwona Biniak, Agnieszka Szcześniak i Jacek Ciechanowski. Nagrodzono i wyróżniono następujących wykonawców:
W kategorii przedszkolaków nagrodę otrzymał duet Marcelina Szcześniak i Liliana Żłobińska.
Wśród młodszych dzieci szkolnych z klas I – III nagrodzono Małgorzatę Wajer, a wyróżniono Lenę Boguską, Blankę Kaczmarek i Gabrysię Mitek.
Nagrodę wśród starszych uczniów klas IV – VI zdobyła Weronika Grubich, a wyróżnienia otrzymały: Maja Hoppe, Iga Pstrągowska, Julia Magiera i Rita Zygmunt.
W kategorii najstarszych uczestników z klas VII – VIII podstawówki oraz ze szkół ponadpodstawowych wygrała Natalia Kleczewska, a wyróżnienia przyznano duetowi Lena Binkowska – Zuzanna Giczela oraz solistce Oliwii Topolewskiej.
Wielkie emocje były udziałem zarówno artystów, jak i publiczności. Jurorzy doceniali różnorodność stylów muzycznych i wykonywanych piosenek. Co ciekawe, większość uczestników śpiewała piosenki polskie i to wcale nie te najmodniejsze. Popularnością cieszyła się również muzyka ludowa, którą wybrało kilkoro dzieci.
Przed rozpoczęciem "Nutek z Wiśniowego Sadu" wręczone zostały nagrody w konkursie "Eko zabawka".
materiał: Hanna Siemion
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




































Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)