Warsztaty z rysunku i malarstwa dla dorosłych! Atmosfera była twórcza

fot. GBP w Sadkach
W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych# już po raz trzeci spotkaliśmy się w czytelni GBP w Sadkach na warsztatach dla dorosłych.
Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia, w którym prowadząca Karolina Narloch przybliżyła historię martwej natury w sztuce oraz jej znaczenie w praktykach artystycznych.
Następnie, p. Karolina zapoznała wszystkich z podstawami rysowania w ołówku. Zaprezentowała różne techniki, takie jak cieniowanie, konturowanie oraz kompozycję przestrzenną, które są kluczowe przy przedstawianiu martwej natury. Uczestnicy otrzymali też wskazówki dotyczące doboru odpowiednich obiektów do rysowania.
Główna część warsztatów polegała na samodzielnym rysowaniu. Uczestnicy pracowali nad swoimi szkicami, korzystając z przygotowanych przez organizatorów rekwizytów. Prowadząca dzieliła się spostrzeżeniami, udzielała indywidualnych wskazówek i inspirowała uczestników do eksperymentowania z formą i światłem.
Atmosfera była wyjątkowo twórcza i inspirująca. Uczestnicy wymieniali się swoimi pomysłami, a w miarę postępu warsztatów aura twórczości stawała się coraz bardziej wyczuwalna. Po zakończeniu rysowania odbyła się sesja przeglądowa, podczas której uczestnicy mieli możliwość prezentacji swoich prac. Wszyscy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z pracy nad martwą naturą, co sprzyjało budowaniu więzi w grupie.
Na zakończenie warsztatów wspólnie podsumowaliśmy, co udało się osiągnąć w trakcie zajęć, przypominając, jak ważna jest praktyka i cierpliwość w rozwoju artystycznym. Uczestnicy podziękowali prowadzącej oraz organizatorom za stworzenie możliwości rozwoju swoich umiejętności.
Warsztaty „Martwa natura w ołówku” zorganizowane pzrez GBP w Sadkach okazały się nie tylko wspaniałą lekcją rysunku, ale także doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności. Uczestnicy wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach warsztatów oraz innych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.
Mamy nadzieję, że takie spotkania na stałę wpiszą się do maszych kalendarzy, a pasja artystyczna wśród mieszkańców Sadek będzie rozwijana i pielęgnowana.
Materiał: K.N / GBP w Sadkach
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













Czytaj również
- Rozstrzygnięcie konkursu. Pismo Święte naszym drogowskazem
- Parafianie na pielgrzymce. Odwiedzili Rokitno i Międzyrzecki Rejon Umocniony
- Ceramika dla dorosłych. Zajęcia dają radość i relaksują
- Konkurs plastyczny "Kartka dla Polski". Nagrodzono uczestników
- Rajd przeszedł do historii. Pogoda dopisała uczestnikom
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)