Zgłosił nieprawdziwą interwencję. Został ukarany mandatem

fot. archiwum
Wywołanie fałszywego alarmu to wykroczenie, za które #sprawca może zostać ukarany grzywną. Przekonał się o tym mieszkaniec Kcyni, który zaalarmował policjantów, że mógł skrzywdzić swojego syna. Historia okazała się zmyślona. Mężczyzna za bezpodstawne zgłoszenie został ukarany mandatem.
W sobotę (10.05) policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który oświadczył, że po wypiciu alkohol mógł skrzywdzić swojego syna. Funkcjonariusze natychmiast udali się do miejscowości Kcynia, ponieważ tam znajdował się zgłaszający, aby zweryfikować treść zgłoszenia.
Na miejscu mundurowi zastali 34-latka, który potwierdził, że około tydzień temu był razem z synem na boisku i tam mógł zrobić mu krzywdę. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. W rozmowie z jego byłą partnerką funkcjonariusze ustali, że zgłaszający rzeczywiście spędzał czas z synem lecz bezpiecznie wrócili razem do domu. Skonfrontowany z tą wiadomością 34-letni mieszkaniec Kcyni wielokrotnie zmieniał wersję wydarzeń na koniec oświadczając, że wezwał interwencję, ponieważ chciał porozmawiać z policjantami i zmyślił całą historię. Mając powyższe na uwadze mundurowi ukarali go mandatem karnym w związku ze zgłoszeniem zmyślonej interwencji.
Wywołanie fałszywego alarmu jest bardzo nieodpowiedzialne. Służby zadysponowane do nieprawdziwego zgłoszenia nie mogą udzielić pomocy osobom realnie jej potrzebującym. Zachowanie takie opisane jest w artykule 66 Kodeksu Wykroczeń i zagrożone jest grzywną do 1 500 złotych.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Korzystna zmiana. Wyższe limity dorabiania do emerytury i renty

Od 1 czerwca 2025 roku renciści oraz # emeryci, którzy nie osiągnęli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), będą mogli dorabiać więcej, bez obawy, że ich świadczenie wypłacane przez ZUS zostanie zmniejszone lub zawieszone. Nowe limity miesięcznego przychodu wzrosną – niższy próg o 339,50 zł brutto, a wyższy o 630,60 zł brutto.
(czytaj więcej)Pociąg na Hel. Pasażerowie nadali mu nazwę

Nazwę „Latarnik” dla powracającego do # rozkładu jazdy pociągu na Hel wybrali pasażerowie w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa (który jest organizatorem pasażerskich przewozów kolejowych w regionie) i przewoźnika (spółkę Arriva). Zwycięzcom gratulowała dziś (14 maja) wicemarszałek Aneta Jędrzejewska z przedstawicielami spółki Arriva. Pierwszy kurs pociągu 19 czerwca.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)