Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2024

10 jubileuszowy konkurs. Pierwsza pomoc przedmedyczna

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Minione tygodnie upływały nam pod znakiem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy #przedmedycznej, które prowadziliśmy w szkołach podstawowych powiatu nakielskiego. W tym roku warsztaty odbywały się one dzięki środkom pozyskanym przez nasz Klub w ramach otwartych konkursów ofert ze środków budżetowych Gminy Kcynia, Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

13 czerwca w Szkole Podstawowej w Kcyni odbył się 10 jubileuszowy konkurs z udziałem 8 szkół podstawowych z powiatu. Patronat nad konkursem objął Starosta Nakielski Krzysztof Błoński.

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć 3-osobowe zespoły uczniowskie z 8 szkół, które na konkurs przyjechały wraz z opiekunami. Rywalizacja wzorem lat ubiegłych obejmowała test pierwszej pomocy składający się z 30 pytań i tu toczyła się walka o nagrody indywidualne oraz scenki tematyczne, w których zespoły walczyły o puchary dla poszczególnych szkół. Nad całością czuwali ratownicy medyczni z partnerskiej firmy HelpMed Katarzyna Kosecka – Botwicz oraz Szymon Płaczkiewicz.

Poziom rywalizacji był wysoki i bardzo wyrównany. W konkursie indywidualnym konieczna była dogrywka ustna, którą przeprowadzili ratownicy.

Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Miejsce I - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Miejsce II - Szkoła Podstawowa im. W Broniewskiego nr 2 w Szubinie

Miejsce III - Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Miejsce IV - Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Miejsce V - Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy

Miejsce VI - Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie

Miejsce VII - Szkoła Podstawowa Dziewierzewo

Miejsce VIII - Szkoła Podstawowa Rozstrzębowo

Cenne nagrody indywidualne, w tym m.in. tablet, wywalczyli:

Miejsce I Remigiusz Socha Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Miejsce II Olga Mróz Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy

Miejsce III Maria Cichońska Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Miejsce IV Oliwier Lewandowski Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Miejsce V Dawid Grygiel Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Miejsce VI Oskar Szczepański Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Słowa uznania pod adresem organizatorów i uczniów skierował Wicestarosta Nakielski Michał Dubkowski, który zaszczycił nas swoją obecnością. Ratownicy podkreślili bardzo wysoki poziom konkursu i doskonałą znajomość tematyki wśród uczestników. Warsztaty i konkurs zrealizowane zostały z pozyskanych przez Klub dotacji. Odbyły się w ramach projektów: Pierwsza pomoc - Ty też to potrafisz!!!!, projekt dotowany w otwartym konkursie ofert Zdrowie 2024 ze środków budżetowych gminy Kcynia, Ratujemy życie - warsztaty oraz jubileuszowy X powiatowy konkurs pierwszej pomocy przedmedycznej dotowany w konkursie ofert nr 2 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2024 r. w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej, działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym oraz promocji i organizacji wolontariatu, pod nazwą Zdrowie, seniorzy i wolontariat 2024 oraz Pierwsza pomoc, my już wiemy jak ratować życie, a Ty? - warsztaty i jubileuszowy X powiatowy konkurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Źródło: MLUKS "Orlik" Kcynia

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)