Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2024

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

Zdarzenia, w których uczestniczą motocykliści często pociągają za sobą poważne skutki. Warto więc pamiętać, że motocyklista jest mniej widoczny dla pozostałych kierowców. Omijając czy wyprzedzając inny pojazd z dużą prędkością naraża przede wszystkim siebie, gdyż  kierujący pojazdami mogą go nie widzieć. Sprawne i czyste światła, kamizelka odblaskowa poprawiają widoczność motocyklisty w dzień i w nocy. Apelujemy do motocyklistów - Dajcie się zauważyć!

Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Jazda z odpowiednią prędkością pozwoli na reakcję adekwatną do sytuacji. Wystarczy, że na drodze będzie piach lub rozlana ciecz, a opanowanie motocykla może być trudne, nawet dla doświadczonego kierowcy.

Do wypadków z udziałem motocyklistów przyczyniają się również nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami (głównie samochodami osobowymi). Kierowców samochodów uczulamy na obecność na drodze zwiększonej ilości jednośladów. Odruch uważnego zerkania  w lusterka jest bardzo istotny szczególnie podczas manewru zmiany pasa ruchu czy skrętu. To kluczowy element warunkujący bezpieczeństwo na drodze.

Nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności to tylko niektóre przyczyny, które prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków. Sezon dopiero się zaczyna a to wymaga wyrobienia w sobie od nowa pewnych nawyków i przypomnienia techniki jazdy z obydwu stron.

Razem dbajmy o bezpieczeństwo na drogach !

Od 1 stycznia do 18 czerwca 2024 na polskich drogach doszło ogółem do 996 wypadków z udziałem użytkowników motocykli. Zginęły w nich 102 osoby a 928 zostało rannych.

Źródło: policja.pl

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Gość1, w dniu 20-06-2024 11:04:51 napisał:

  A w Mroczy na ulicy (drodze powiatowej) Piłsudskiego motocykliści - debile - drogowi bandyci od lat mają używanie i to pod nosem policji ....!!!!!!!!

  odpowiedz

  • 8 (8)

  samochodziaż, w dniu 20-06-2024 11:36:15 napisał:

  Czy ktoś zauważył na jakich motorach giną ludzie że często kierowcy samochodów wymuszają rzekomo im pierwszeństwo właśnie motocyklistom na ścigaczach bo go nie było widać albo był daleko jeszcze a tu momentalnie się zjawił przy samochodzie i wypadek gotowy czemu nie słychać że zginą motocyklista na ciężkim motocyklu tak zwanym chopperem bo oni jeżdżą normalnie z przepisami . Podobnie z kierowcami aut jeździ taki kierowca ileś tam lat bez wypadku i ironia nie wymusił nigdy drugiemu samochodowi czy ciężkiemu motocyklowi albo albo innemu pojazdowi a wymusił ścigaczowi to jaki z tego morał ze chłopaki z ułańska fantazją na ścigaczach sami się proszą o śmierć i kalectwo wiadomo że nie tyczy się to wszystkich posiadaczy ścigaczy bo też jest tam spora grupa rozważnych miłośników dwóch kółek

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Kl, w dniu 20-06-2024 12:33:07 napisał:

  Po Nakle ujeżdzają do zwariowania na tych smierdzących bez tłumników motorkach,tych Panów nie obchodzi to że mieszkańcy mają swoje prawa.Czas z tym szaleństwem skończyć,Policja zbadać decybele.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Miesxkaniec, w dniu 20-06-2024 12:58:21 napisał:

  Dlaczego policja nie reaguje na te jeżdżące i wyjące motory po Nakle , czy tylko motocyklowe hobby ma prawo a co z mieszkańca.i ,którzy chcą mieć chwilę spokoju a może któryś z radnych na sesji poruszyć ten temat.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  obiektywny, w dniu 20-06-2024 13:40:16 napisał:

  Temat krótki szabelkom wojuje od szabelki zginie nie ma co żałować durni żałować trzeba ofiar wypadków spowodowanych przez durni . jest jeszcze jeden plus tej szaleńczej jazdy bo przynajmniej są młode organy do pobrania

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Hi, w dniu 20-06-2024 13:45:38 napisał:

  Ile to pacjentów czekających na przeszczep przez sezon letni dostanie drugie życie , tak że i wariaci też są potrzebni

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Dawca kału, w dniu 20-06-2024 21:28:20 napisał:

  Widocznie Bóg kocha głupców, skoro tylu ich stworzył.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)