Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2023

Gościnni nakielanie. Wyniki turnieju brydżowego

fot. KP

fot. KP

Duet Włodzimierz Heymann (Mrocza) i Bohdan Pliszka (Aleksandrów Kujawski) zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle.

W ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy.

W poniedziałek, 13 listopada rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach listopadowej eliminacji KMP. Przybyło 11 par z trzech powiatów: nakielskiego, bydgoskiego i sępoleńskiego. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

W turnieju z nieznaczną przewagą zwyciężył duet Włodzimierz Heymann (Mrocza, ale reprezentuje trzecioligowy klubu Eurobac I Nakło) i Bohdan Pliszka (BIN Aleksandrów Kujawski – druga liga). Drugie miejsce zajęła para Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski z Eurobac I. Na najniższym stopniu podium uplasowała się para z Więcborka Roman Grabowski i Benedykt Mieszczak.

Wyniki uzyskane przez czołowe pary w turnieju w Nakle nie są najlepsze, choć dają szanse na otrzymanie kolejnych punktów rankingowych. Po przeliczeniu wyników 528 par z 38 na 45 ośrodków, duet i Wróblewicz i Zarembski jest na 86 miejscu. Natomiast para Heymann  i Pliszka zajmuje 97 lokatę.

Kolejny turniej brydżowy KMP w Nakle zaplanowano na 27 listopada. Będzie to listopadowa eliminacja KMP w grze na zapis meczowy.

Wcześniej, gdyż 25 listopada o godz 10.00 rozegrany zostanie X Niepodległościowy Turniej Par Brydża Sportowego o puchar prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle. Turniej odbędzie się w siedzibie Klubu mieszczącej się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 na Os. Łokietka Nr 15. Zapisy przed turniejem.

Wyniki turnieju:

1. Włodzimierz Heymann/ Bohdan Pliszka - 59.33%

2. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski - 58.92%

3. Roman Grabowski/Benedykt Mieszczak - 55.58%

4. Aleksandra Granowska/Piotr Wołowski - 55.00%

5. Edward Niewolny/Marceli Pluciński - 51.83%

6. Małgorzata Niedzielska/Tomasz Niedzielski - 51.00%

7. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński - 50.58%

8. Krzysztof Dembek/Włodzimierz Suchodolski - 49.75%

9. Jan Nowakowski/Bartłomiej Pałubicki - 46.42%

10. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński - 45.17%

11. Elżbieta Krajewska/Alina Majchrzak – 36.42%.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (8)

  Helena Iglińska, w dniu 14-11-2023 18:36:39 napisał:

  Nie mają co robić tylko w karty grają. Pomoglibyście swoim żonom, kobietom i dziewczynom, a nie tylko te karty i karty. Kto gra w karty ten ma łeb obdarty

  odpowiedz

  • 2 (2)

  przechodzień, w dniu 15-11-2023 01:24:54 napisał:

  Przechodziłem, zobaczyłem, cieszy mnie to. Dziękuję.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  zółty lemon, w dniu 17-11-2023 15:23:46 napisał:

  taka gra karty ja nie lubię a w makao też graliśta?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa magazynów
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)