Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2024

Najlepszy wśród Orlików. Kacper Gieryk Mistrzem Polski

fot. JEGG-DJR Academy

fot. JEGG-DJR Academy

Kacper Gieryk ponownie został #mistrzem Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas! Kolarz TC Chrobry Scott Głogów pokonał w rywalizacji zawodników do lat 23 Mateusza Gajdulewicza oraz Konrada Waliniaka.

Na orlików czekały 2 dobrze nam już znane rundy ze startem i metą w mazowieckim Radzanowie. Nieopodal Płocka zawodnicy mieli do pokonania 29,8 kilometra poprowadzone po stosunkowo płaskiej trasie. Ważnym czynnikiem był wiatr wiejący z północnego-wschodu.

Jako pierwszy w 23-osobowej stawce podzielonej na 2 grupy po 12 zawodników na trasę ruszył Aleksander Krukowski (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier). W pierwszej części stawki zdecydowanie najlepiej otworzył Kacper Maciejuk (Santic-Wibatech), który na półmetku miał wynik nieznacznie przekraczający 18 minut. Pół minuty wolniej jechał Maciej Banaszak (JEGG-DJR Academy / KK Tarnovia), reszta zaś traciła jeszcze więcej.

Kacper Maciejuk objął prowadzenie także na mecie. To do jego wyniku wynoszącego 35 minut i 36 sekund porównywani byli kolejni zawodnicy, którzy mieli w pierwszej grupie starty mierzone nie w sekundach, a minutach.

W drugiej grupie na półmetku bardzo długo czekaliśmy by ktokolwiek poprawił czas Kacpra Maciejuka. Zrobił to dopiero Konrad Waliniak (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), który po 14,9 kilometra miał wynik w okolicach 17:40. Poniżej 18 minut jechał jeszcze Adam Woźniak (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), ale wszystkich wyraźnie wyprzedzali dwaj ostatni kolarze na trasie – Kacper Gieryk (TC Chrobry Scott Głogów) wykręcił na półmetku 17:15, zaś Mateusz Gajdulewicz (Vendee U) był o ledwie 10 sekund wolniejszy. Pozostawało jednak jedno pytanie – czy nasi orlicy utrzymają tempo w 2. połowie dystansu.

Hubert Grygowski (Arkéa – B&B Hôtels Continentale) metę przeciął z drugim czasem 36:29. Niedługo później metę przeciął Konrad Waliniak, który z przewagą 4 sekund objął prowadzenie na linii mety! Tuż za swojego klubowego kolegę z Cartusii w tabeli pojawił się Adam Woźniak – do prowadzenia zabrakło mu ledwie 3 sekund. Chwilę później okazało się, że także do medalu, albowiem Konrad Waliniak zdobył finalnie brąz. Złoto powędrowało do Kacpra Gieryka (TC Chrobry Scott Głogów) z czasem 34:24, a srebro zawisło na szyi Mateusza Gajdulewicza (Vendee U) – 34:48.

Źródło: naszosie.pl

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  przyjaciel psów, w dniu 20-06-2024 12:06:15 napisał:

  brawa. wielkie brawa dla chłopaka i jego trenera, co go prowadzi, co w niego wierzy, ale pytanie, nie dotyczy naszego mistrza, ale osób postronnych, jak to się dzieje, brak wpisu "autor nie w..........' czy to naprawdę musi być tak widoczne????

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Nakielanin, w dniu 20-06-2024 15:03:54 napisał:

  Brawo Kacper!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kibic sportowy, w dniu 20-06-2024 16:27:50 napisał:

  Super,extra, gratulacje!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 20-06-2024 18:29:43 napisał:

  Głogów górą. Gdy reprezentował Kcynie to byłby z klubu z Kcyni prawda.?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
KOBIZE
500PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)