Nominacje profesorskie w Pałacu Prezydenckim. Wyróżniony został ksiądz Bogdan Czyżewski

fot. archiwum
We wtorek, 21 czerwca prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie# #nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.
Wśród 57 wyróżnionych osób znalazł się, pochodzący z Sadek, ksiądz Bogdan Czyżewski, profesor nauk teologicznych. Urodził się 5 marca 1962 roku w Nakle. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Sadkach. Jest również absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.
Tuż po uzyskaniu świadectwa dojrzałości wstąpił do Prymasowego Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie odbył studia filozoficzno-teologiczne. Po święceniach został skierowany do parafii p.w. św. Stanisława BM we Wrześni. Pracował tam jako wikariusz.
W 2003 roku został mianowany rektorem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, a w 2009 roku kanonikiem gremialnym kapituły prymasowskiej.
Czytaj również
- Ślubowanie policjantów. Do służby wstąpiło 36 osób
- Zasłużeni dla regionu. Uroczystość wręczenia odznaczeń
- I zawody w ratownictwie technicznym. Udział wzięło 20 komend straży pożarnej
- Powstaną nowe kluby seniora. Przyznano granty na ponad 2 mln zł
- Poruszający moment w Potulicach. Odznaczono Jadwigę Kliniewską i Teresę Schab
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad
swój, w dniu 23-06-2016 15:15:23 napisał:
odpowiedz
vhh, w dniu 23-06-2016 15:53:26 napisał:
odpowiedz
Aga, w dniu 23-06-2016 17:42:16 napisał:
odpowiedz
XYZ, w dniu 23-06-2016 17:42:47 napisał:
odpowiedz
max, w dniu 24-06-2016 06:23:39 napisał:
odpowiedz
Sadkowiak, w dniu 24-06-2016 11:25:55 napisał:
odpowiedz
Objektywna, w dniu 26-06-2016 11:13:18 napisał:
odpowiedz
Renata, w dniu 04-09-2016 22:52:33 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!