Dziś mamy 2 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:

31 grudnia 2013
Wspomnienie...

Odeszli w 2013 roku

fot. archiwum

fot. archiwum

W mijającym roku pożegnaliśmy kilkoro ludzi z powiatu nakielskiego, którzy m.in. pełnili funkcje społeczne, a swoją pracą dawali coś innym.

śp. Jarosław Nadolny

Był policjantem w Komisariacie Policji w Szubinie. Zmarł w wieku 31 lat. Jarosław Nadolny wstąpił na kurs podstawowy do Szkoły Policyjnej w Słupsku 29 września 2008 roku. Od 1 maja 2009 roku pracował w zespole patrolowo-interwencyjnym ogniwa prewencji KP w Szubinie. Od października 2010 roku był referentem w zespole operacyjno-rozpoznawczym referatu kryminalnego KP w Szubinie.

 

śp. Karol Kurdelski

Był policjantem w Komisariacie Policji w Szubinie. Zmarł w wieku 31 lat. 28 lipca 2008 r. rozpoczął kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Od 8 marca 2009 roku pracował jako policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Błonie KMP w Bydgoszczy. 1 kwietnia tego samego roku przeszedł do ogniwa I referatu patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście KMP Bydgoszcz. Od 1 stycznia 2011 r. był referentem zespołu operacyjno-rozpoznawczego referatu kryminalnego KP w Szubinie – KPP Nakło, a od 1 grudnia 2012 r. policjantem tegoż referatu.


śp. Andżelina Kubis

16-letnia Andżelina była uczennicą Zespołu Szkół w Szubinie. Była utalentowana artystycznie. W 2010 roku otrzymała dyplom i nagrodę za stworzenie logo konkursu „Pegaz nad Pałukami i Krajną” organizowanego przez bibliotekę w Szubinie. Do dzisiaj szubinianie mają w pamięci dużą akcję zbiórki pieniędzy dla dziewczynki. Zebrane fundusze przekazane zostały na wykupienie turnusu rehabilitacyjnego.


śp. Ryszard Pankowski

Ryszard Pankowski w swojej karierze zawodowej pedagoga pracował w szkole podstawowej w Inowrocławiu, następnie w Liceum Ogólnokształcącym w Łobżenicy, potem w wydziale oświaty i kultury w Wyrzysku. Od 1970 r. piastował stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Nakle. Za działalność na rzecz oświaty został odznaczony m.in. złotym i srebrnym Krzyżem Zasługi.


śp. Jan Lewandowski

Zmarł w wieku 52 lat. Jako strażak rozpoczął swoją służbę w lutym 1987 roku, następnie został starszym strażakiem. Od lipca 1992 r. był w służbie młodszym ratownikiem i szefem sprzętowni. Od stycznia 1999 r. pełnił funkcję na stanowisku starszego ratownika, a w maju otrzymał awans na starszego ogniomistrza.



śp. Jan Sulikowski

Zmarł w wieku 83 lat, po długiej i ciężkiej chorobie. Przez 36 lat pełnił funkcję sołtysa Bielaw. Był także kpt. rez. w Klubie Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle. Przez kilka lat pełnił tam nawet funkcję prezesa, jednak zrezygnował ze względu na stan zdrowia. Był honorowym prezesem KŻR LOK Nakło. Otrzymał odznaczenia i nagrody, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a także złoty, srebrny oraz brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju”, medal „Za wybitne zasługi dla LOK”, Złoty Krzyż „Za Zasługi dla KŻR”.


śp. ks. Henryk Czapliński

Zmarł w wieku 72 lat. Po ukończeniu LO w Łobżenicy wstąpił w 1957 r. do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1963 r. Pierwszą placówką, do której został posłany jako wikariusz była parafia pw. św. Mateusza Ap. i Ew. w Gębicach. Posługiwał również w parafiach w: Słaboszewie, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Mroczy. Ostatnie lata życia spędził w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu i w Nakle.


śp. Kazimierz Czerniawski

Zmarł w wieku 72 lat. Przed przejściem na emeryturę był długoletnim nauczycielem w ZSP w Nakle (technikum przemysłu spożywczego). Był członkiem KS Czarni Nakło, piłkarzem grającym w linii obrony, a później członkiem sekcji brydża sportowego Czarni/Zelan Nakło. Od ponad roku był członkiem Klubu Żołnierzy Rezerwy-LOK w Nakle. Jego pasją było również wędkarstwo, należał od wielu lat do Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 109 w Nakle.

 

śp. Renata Domagała-Wruk

Zmarła w wieku 48 lat. Funkcję dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Klary Prillowej w Kcyni pełniła w latach 2003-2011. Była ciepłą i pełną energii osobą, kochającą pracę z kulturą i ludźmi.


 


śp. Barbara Skarwecka

Długoletnia pracowniczka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle. Od 35-ciu lat była kierownikiem biblioteki w Trzeciewnicy, gdzie prowadziła aktywną działalność kulturalno-oświatową. Od wielu lat działała również w Radzie Sołeckiej i Kole Gospodyń Wiejskich w Trzeciewnicy.



śp. Zygmunt Szot

Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Mieszkał w Nakle. Był członkiem Grupy Plama"s. Zajmował się rysunkiem, malarstwem, grafiką, a także edukacją młodych adeptów sztuki. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Strzelnie, Inowrocławiu, Gniewkowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wlp., Koszalinie, Sierpcu, Szubinie, Kcyni, Nakle nad Notecią, Samostrzelu, Lubostroniu oraz Berlinie, Hamburgu, Elsterwerde i Duberlugu.

 

udostępnij na FB

Komentarze (32) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (10)

    mariusz, w dniu 30-12-2013 21:42:36 napisał:

    karol kurdelski nie jarosław

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 2 (10)

    ..., w dniu 30-12-2013 22:05:17 napisał:

    wieczny odpoczynek racz Im dać Panie....

    odpowiedz

    • -13 (43)

    nakielanin, w dniu 30-12-2013 22:13:23 napisał:

    wieczny odpoczynek racz im dać Panie ps. śp. Jarosław N. i Karol K. odeszli przez własną głupote. ,Każdy o tym wie, ale wszyscy milczą......... bo rodziny renty by nie dostały.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (10)
    • 3 (11)

    q, w dniu 30-12-2013 22:16:11 napisał:

    ks. henryk mial 76 lat.

    odpowiedz

    • 5 (15)

    DANUTA, w dniu 30-12-2013 23:00:49 napisał:

    ODSZEDŁ JESZCZE DARIUSZ kARABASZ WYBITNY MECHANIK TADEUSZA HARĘZY

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 1 (13)

    Gollob, w dniu 31-12-2013 07:45:12 napisał:

    nakielanin- człowieku jeżeli nie wiesz nic do końca to nie pier.... takich głupot co ci po pieniądzach czy hu... wie czym jeszcze jak nie ma ważnej osoby w ich życiu śp. Karol K. nie odszedł z własnej głupoty bo on nie prowadził samochodu życzę Tobie, żeby ktoś kiedyś tak napisał o Tobie

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 6 (18)

    koleżanka, w dniu 31-12-2013 13:41:16 napisał:

    Nakielanin i wszyscy inni, którzy tak bardzo krytykują: Gdyby trzeba było podpisać się TUTAJ imieniem i nazwiskiem, to też miałbyś tyle odwagi cywilnej i TAKIEGO JĘZYKA W GĘBIE, aby tak bardzo źle pisać o wypadku i wszystkim innym?! Zapewne nie. Piszecie te wszystkie złe komentarze, bo nie musicie podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem. Zamilczcie więc, bo jesteście beznadziejni!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 3 (13)

    weda, w dniu 01-01-2014 14:06:14 napisał:

    Jednak nie o wszystkich Panowie redaktorzy pamiętacie. Nie mam nic do wymienionych wyżej zmarłych,niektórych dobrze znałem a nawet byliśmy kolegami. Jednak 14.11.2013r zmarł człowiek, który przez prawie 40 lat pełnił społeczne funkcje o których wszyscy łącznie z władzami miasta zapomnieli. Osoba pracująca społecznie jest potrzebna tylko do składania korzystnych dla władz sprawozdań i podpisów, reszta jest w du..ie

    odpowiedz

    • 2 (10)

    ona, w dniu 01-01-2014 20:06:21 napisał:

    [*]

    odpowiedz

    • 7 (15)

    Julia, w dniu 18-01-2014 17:23:31 napisał:

    Niech Spoczywają w Pokoju Wiecznym :( bardzo współczuję obu rodzinom takiej ogromnej tragedii takich ran czas nie leczy . Jedną rodzine znam bliżej i to co się stało to ogromna tragedia dla żony , syna jak i tej drugiej rodziny zwłasza matki i żony....poświęćmy minutę ciszy i modlitwy za zmarłych i za tych co cierpią po tak bolesnej stracie . "u­bieńcy bogów umierają młodo, lecz poźniej żyją wie­cznie w ich to­warzys­twie..."

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
Konstrukcje stalowe
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)