Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

26 września 2022

Policja wykryła nieprawidłowości. Efekt? Zatrzymane prawa jazdy i wysokie mandaty

fot. archiwum

fot. archiwum

Wysokie mandaty i zatrzymane prawa jazdy to # konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy naruszyli przepisy ustawy o transporcie drogowym. Nieprawidłowości ujawnili policjanci nakielskiej „drogówki”.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego, podczas codziennych służb, sprawdzają między innymi, jak kierowcy wykonujący przewóz drogowy, wywiązują się z obowiązków wynikających z ustawy o transporcie drogowym. Jak się okazuje, część z nich przepisy te ewidentnie lekceważy. Przykładem może być mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, którego policjanci skontrolowali w Nakle, kiedy prowadził volvo z naczepą. Okazało się, że 48-latek miał na tachografie zalogowaną kartę innego kierowcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, została ona zatrzymana i zostanie zwrócona wystawcy, a kierujący stracił czasowo prawo jazdy, a także otrzymał 2 000 złotych mandatu.

Grzywnę w tej samej wysokości zapłaci kierowca autokaru, który, wykonując okazjonalny przewóz osób, wbrew obowiązującym przepisom, nie rejestrował prędkości pojazdu, przebytej trasy, ani swojej aktywności za kierownicą. 60-letni bydgoszczanin również na 3 miesiące musiał pożegnać się z prawem jazdy. Podczas tej kontroli, policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny autokaru, z jednoczesnym zakazem dalszej jazdy, z uwagi na zużycie bieżnika jednej z opon.

materiał: kom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (6)

  Mik, w dniu 26-09-2022 18:06:27 napisał:

  Dlaczego nie robią łapanek jak niemcy i francuzi na polskie auta tylko potrafią swoich karać.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Darek , w dniu 27-09-2022 14:13:49 napisał:

  Do Mlk jak ci się nie podoba w Polsce to jedź tam gdzie ciebie lubią. Tu jest Polska i dobrze nareszcie patologię trzeba eliminować. A co do Niemiec tam nie patrzą czy Niemiec czy inna narodowości równa kara. Widać że nie opuszczasz patologi Nakielskiej to mało wiesz.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)