Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Przedszkolaki w pomarańczowym pochodzie. Kampania przeciw przemocy

fot. powierzone

fot. powierzone

17 listopada 2023 roku dzieci z Przedszkola #Gminy Sadki "Dobre Ludki" przemaszerowały ulicami Sadek w pomarańczowym pochodzie.

Wręczały przechodniom pomarańczowe baloniki i chorągiewki. Odwiedziły również Urząd Gminy i Wójta Pana Dariusza Gryniewicza. Czym to było podyktowane? Otóż tego dnia Przedszkole wzięło udział w Kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Przedszkole przybrało kolor pomarańczowy. Wystrój na zewnątrz i wewnątrz, rozwieszone balony, przedszkolaki ubrane w odcienie pomarańczowego, ale i również posiłki były tego koloru. Dlaczego? Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Bądź uważny, reaguj!

W ramach kampanii przedszkole odwiedziły wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu. Przeprowadziły, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, zajęcia dla grupy Sówek. Opowiedziały o Kampanii, oraz przeczytały i omówiły bajkę o przyjaźni. W grupie Biedronek zajęcia o przemocy, jej rodzajach, sposobach zachowania się oraz możliwościach zwrócenia się o pomoc przeprowadziła Pani pedagog Magda Krzemińska.

Ponadto każda z grup przedszkolnych ozdobiła pomarańczowym lukrem babeczki oraz wykleiła pomarańczową wstążeczkę-symbol Kampanii. Po intensywnych zajęciach rozpoczął się marsz ulicami Sadek, w którym towarzyszyły im wychowanki z MOW w Samostrzelu. Miał on na celu zwrócenie uwagi na krzywdę drugiego człowieka oraz sprzeciw wobec stosowanej przemocy.

Dzień ten był jedną z ważnych lekcji, która jest początkiem do poruszania się w świecie pełnym emocji, uczuć i wartości.

Opracowała Magda Krzemińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)