Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2023

Spotkanie Rady Partnerstw Wodnych. Powołano Ryszarda Kamińskiego

fot. KPUW

fot. KPUW

W piątek, 17 listopada zebrała się powołana przez wojewodę# Mikołaja Bogdanowicza Rada Partnerstw Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która powstała jako odpowiedź na problemy z dostępnością wody dla rolnictwa oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

Na podstawie pracy Rady powstała m. in. lista 20 zmian legislacyjnych w podejściu do spraw wodnych i do gospodarki wodnej na terenie całego kraju, na przykładzie województwa kujawsko-pomorskiego. Zaproponowane zmiany obejmują rekomendacje i postulaty w zakresie prawnych, organizacyjnych i finansowych aspektów funkcjonowania spółek wodnych.

- Bardzo wysoko oceniam ten dokument i cieszę się, że praca którą wykonaliście, została spuentowana pismem i przeze mnie wysłana do organów państwa, które mogą mieć na to wpływ - powiedział wojewoda.

Podczas spotkania zostały podsumowane dotychczasowe prace oraz omówiono wyzwania jakie stoją przed Radą Partnerstw Wodnych w 2024 roku.

W piątek, 17 listopada wręczono akt powołania Pana Ryszarda Kamińskiego, Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie do Rady Partnerstw Wodnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: KPUW

Oceń artykuł: 2 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  zorka5, w dniu 18-11-2023 03:07:49 napisał:

  "Rada Partnerstw Wodnych" Ciekawe ile jeszcze takich sztucznych tworów wymyślą, żeby poustawiać swoich przed oddaniem władzy?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  rolnik, w dniu 18-11-2023 08:55:28 napisał:

  ale najpierw musza oddac nieslusznie ukradziony podwujny haracz za akcje k s c

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Mig, w dniu 18-11-2023 09:33:41 napisał:

  Niedługo wykopki w urzędach to trzeba znaleźć jakieś fuchy dla pisiorów.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Miki, w dniu 18-11-2023 10:46:08 napisał:

  Rad i stowarzyszeń coraz więcej, a Noteć przypomina szerszy rów częściowo wypełniony wodą. Róbta tak dalej!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 18-11-2023 11:14:19 napisał:

  Problemy z wodą ? Nie betonujcie koryt rzek rzeka ma płynąć naturalnym korytem tylko wzmacniamy brzegi faszyna .Wiecie co to jest faszyna róbmy też melioracje i będzie wszystko dobrze .

  odpowiedz

  • 4 (4)

  XYZ, w dniu 18-11-2023 14:18:25 napisał:

  Następny beton ze złotym parasolem , a za ile miesięcznie czy to jest kontrakt także na 10 lat jak tego starego Żaryna z IPN w Otwocku .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa magazynów
Fotokalendarze A3
35PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)