Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2024
Wiadomości z regionu

Sprzedawał lewe bilety na koncerty. Oszukał co najmniej 20 osób

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Dzielnicowi #z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary za oszustwa, a na dodatek miał przy sobie narkotyki. Jednak sprawa nabrała większego rozmiaru, gdy policjanci ustalili, że 26-latek, za pośrednictwem mediów społecznościowych, sprzedaje przerobione w programie graficznym bilety na koncerty znanych polskich wykonawców. Z dotychczasowej wiedzy śledczych wynika, że zostało oszukanych co najmniej 20 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Po raz kolejny potwierdza się, że dzielnicowy to ten policjant, który ma najszerszą wiedzę dotyczącą osób zamieszkujących dany rejon. Nie tylko zna ich problemy rodzinne czy sąsiedzkie, ale również jest zorientowany co do kwestii związanych z prowadzonymi poszukiwaniami osób, wobec których sądy orzekły kary pozbawienia wolności.

Nie inaczej było w miniony czwartek (13.06.2024). Tego dnia do dyżurnego śródmiejskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który chciał dowiedzieć się, dlaczego dzień wcześniej patrol policji szukał go w jego domu. Kompletnie nie spodziewał się tego, co wydarzyło się chwilę później.

Rozmawiającego z dyżurnym zauważył dzielnicowy starszy sierżant Łukasz Szmajda, o którym piszemy nie po raz pierwszy. Od razu rozpoznał mężczyznę i wiedział, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo. W jego zatrzymaniu pomógł drugi dzielnicowy, młodszy aspirant Łukasz Surmacz.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że bydgoszczanin miał przy sobie ponad 15 gramów białego proszku. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to substancja 2-CB, której posiadanie jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na tym jednak nie koniec. Podczas dalszych czynności dzielnicowi ustalili, że 26-letni mężczyzna zajmował się sprzedażą fałszywych biletów na portalach społecznościowych. Wykorzystując 14 kont, oferował przerobione w programie graficznym bilety na koncerty znanych polskich wykonawców. Następnie kontaktował się z pokrzywdzonymi za pomocą komunikatora i prosił o zapłatę za bilety BLIKIEM na numer telefonu, który był zarejestrowany na poznaną niedawno kobietę. W ten sposób oszukał co najmniej 20 osób.

Jak ustalili policjanci, tylko w ciągu ostatnich kilku dni mężczyzna sprzedał siedem fałszywych biletów, za które poszkodowani zapłacili kwoty od 200 do prawie 700 złotych. Dzielnicowi nawiązali kontakt z ofiarami oszustwa, aby je ostrzec przed dalszymi działaniami oszusta. Podczas zatrzymania zabezpieczyli jego telefon komórkowy. Już teraz wiadomo, że sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Policja przypomina o konieczności zachowania ostrożności podczas zakupów biletów na portalach społecznościowych i zachęca do korzystania wyłącznie z oficjalnych źródeł sprzedaży. Zwracanie uwagi na podejrzanie niskie ceny biletów i dokładnie sprawdzenie wiarygodności sprzedawcy może uchronić przed stratą pieniędzy i nieprzyjemnościami związanymi z oszustwem.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    ...!, w dniu 18-06-2024 11:15:13 napisał:

    Chłopaczka wysłać do paki, a tam spragnieni doznań pensjonariusze zrobią mu niezapomniany koncert życzeń ...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa hal
KOBIZE
500PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)