Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2025

Światowy Dzień Kota w bibliotece. Były zabawy, opowiadanie i pogadanka

fot, pow.

fot, pow.

W czwartek, 21 lutego 2025 r. Gminną Bibliotekę #Publiczną w Sadkach odwiedziła grupa przedszkolna „Biedronek” z Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki”. Okazją do spotkania był przypadający 17 lutego Światowy Dzień Kota. Przybyłych gości przywitała nie tylko Pani bibliotekarka, ale również jej pomocnik – kot Rudek, czyli kocia pacynka, z którą wszyscy chętnie się przywitali.

Zajęcia rozpoczęły się od małej pogadanki na temat posiadanych zwierząt, z największym naciskiem oczywiście na koty. W dalszej części dzieci miały za zadanie za pomocą tablicy interaktywnej wskazać poszczególne części kociego ciała. Następnie prowadząca zajęcia bibliotekarka przeczytała jedno z opowiadań autorstwa Marty Berowskiej pt. „Rodzinka ze starej stodoły” ze zbioru „Kocie opowieści. Lusia”, które stało się okazją do dyskusji na temat kocich przyzwyczajeń i typowo charakterystycznych cech. Kolejnym punktem spotkania była gra-losowanka, sprawdzająca znajomość różnych kocich bohaterów z bajkowego świata, z którą przedszkolaki poradzili sobie rewelacyjnie, wykazując się znajomością nie tylko współczesnych bajek.

Ostatnim etapem zajęć była zabawa z korboklockami. Najpierw dzieci w grupach układały na zasadzie kodowania wizerunek kota, używając do tego odpowiednich kolorów klocków. Po wykonaniu zadania miały czas na twórcze układanie własnych konstrukcji, przy którym wszyscy wykazali się wielkim zapałem i niezwykłą pomysłowością.

Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony wyjątkowy czas.

Materiał: Anna Maria Leppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)