"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". Dzisiaj bezpłatna diagnostyka

fot. powierzone
W ramach ogólnopolskiej kampanii #„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, w wyznaczone dni, na stacjach diagnostycznych: w Lubaszczu, Kcyni, Szubinie i Krukówku kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić sprawność oświetlenia swojego auta. Do odwiedzenia stacji zachęcają nakielscy policjanci.
Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Kampania ta ma na celu uświadomienie kierowcom, jak ważna jest sprawność oświetlenia aut i do jakich tragicznych sytuacji na drogach prowadzić mogą awarie oświetlenia.
Sprawne światła są szczególnie potrzebne w okresie jesiennym, kiedy szybko zapada zmrok i często mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, dlatego też w ramach kampanii mieszkańcy powiatu nakielskiego mogą w dniach: 23.10, 28.10, 18.11 i 09.12.2023r. w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Lubaszczu (Lubaszcz 15), aw Kcyni (Kcynia, ul. Nakielska 11), w Szubinie (Szubin, ul. Jana Pawła II 1)i w Krukówku (Krukówko 29) bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach. Do korzystania z tej możliwości, policjanci powiatu nakielskiego zachęcają użytkowników aut.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Czytaj również
- Dziecięce występy umiliły czas seniorom. To był wyjątkowy dzień
- Dofinansowanie z programu "Ciepłe Mieszkanie". Ruszył nabór wniosków
- Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Zespół projektowy z Nakła laureatem
- "Życie i twórczość Krzysztofa Krawczyka". Wykład i wspólne śpiewanie piosenek
- "Pielgrzymka to całoroczna praca". Spotkanie przewodników grup
Dodaj komentarz
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Kumpel , w dniu 18-11-2023 14:16:21 napisał:
odpowiedz
mieszkaniec, w dniu 18-11-2023 20:02:36 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!