Dziś mamy 23 października 2024, środa, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

Uhonorują najlepszych terapeutów zajęciowych. Wnioski do 28 czerwca

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP (zdjęcia z ubiegłorocznej gali)

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP (zdjęcia z ubiegłorocznej gali)

Najskuteczniejsi i najbardziej zaangażowani specjaliści terapii zajęciowej #zostaną w tym roku po raz szósty uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Do zgłaszania kandydatów zapraszamy przedstawicieli placówek reintegracji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami, placówek oświatowych i opieki zdrowotnej oraz sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych.

Zawód terapeuty zajęciowego – stosunkowo młody, uważany za zawód przyszłości –  to jedna z tych profesji, na przedstawicieli których zapotrzebowanie stale rośnie, co jest związane m.in. z trendami demograficznymi. Chcemy podkreślić jego społeczną wagę. Zależy nam, żeby najlepsi specjaliści, których fachowość i postawa wobec podopiecznych budzą najwyższy szacunek, stawali się wzorem dla środowiska, w tym przede wszystkim młodych adeptów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Terapia zajęciowa to forma rehabilitacji adresowana do osób z niepełnosprawnościami i seniorów polegająca na angażowaniu pacjenta w różne aktywności z dziedziny zajęć psychoruchowych. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej.

Informacje o konkursie, regulamin i zgody na www.niepelnosprawni.kujawsko-pomorskie.pl

Wnioski można składać:

  • osobiście w punkcie informacyjno-podawczym Urzędu Marszałkowskiego w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego” 
  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.

Osoba do kontaktu: Dorota Łuczyszyn-Rudolf, tel.: 56 652 18 54, e-mail: niepelnosprawni@kujawsko-pomorskie.pl

Rozstrzygnięcie konkursu w październiku z okazji Światowego Dnia Terapii Zajęciowej.

W ubiegłym roku nagrodami zarządu województwa uhonorowani zostali Izabela Kotecka, Anika Biernacka i Agnieszka Płotecka oraz zespół terapeutów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie (powiat żniński): Dorota Ciesielska, Szymon Głowacki, Jacek Jarlaczyński, Joanna Kamińska i  Katarzyna Sykut.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
KOBIZE
500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Trwa różowy październik

Trwa różowy październik, który jest na całym świecie uznawany# za Miesiąc Świadomości Raka Piersi.

(czytaj więcej)
0

Kapłan dla "zbolałych serc". Dziś rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dziś przypada 40. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki#, warszawskiego duszpasterza studentów i personelu służby zdrowia oraz legendarnego kapelana „Solidarności”, zamordowanego przez oficerów komunistycznej służby bezpieczeństwa. Grób ks. Jerzego przy warszawskim kościele św. Stanisława Kostki stał się miejscem pielgrzymek Polaków oraz wiernych z całego świata.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)
0

Rzucasz palenie? Wspomóż organizm, by ułatwić ten proces

Rzucasz palenie? Dobry wybór! Możesz wspomagać #swój organizm, żeby ułatwić ten proces. O czym warto pamiętać? Jedz zdrowo i ruszaj się – aby poprawić kondycję fizyczną, psychiczną, dotlenić organizm i dodać sobie energii.

(czytaj więcej)