Warsztaty z przewodnictwa i pilotażu. Wycieczka uczniów Staszica do Warszawy

fot. powierzone
Dnia 13.11.2023 r. uczniowie klas turystycznych #nakielskiego Staszica, pod opieką p. Patrycji Piwowarskiej, p. Izabeli Kraińskiej i p. Moniki Pilarskiej, wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Wyjazd był organizowany wspólnie z firmą Kadry Turystyki, z którą nakielski Staszic współpracuje od kilku lat.
Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od zwiedzania Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina wraz z p. Radosławem Szafranowiczem – Małozięciem – prezesem firmy Kadry Turystyki. Dzięki temu, adepci turystyki mogli zobaczyć elementy infrastruktury portu lotniczego, zapoznali się z pracą lotniska, jak i elementami „ścieżki pasażera”.
Młodzież miała możliwość obserwować lądujące i startujące samoloty. Drugim punktem wycieczki były warsztaty z przewodnictwa i pilotażu, które poprowadziła p. Ola Rosół. Pani Ola na początku zabrała młodzież na wycieczkę objazdową po najpiękniejszych zakątkach stolicy Polski, a następnie oprowadziła po takich miejscach jak: Łazienki Królewskie, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki.
Na końcu wyjazdu młodzież miała możliwość udać się na obiad i zakupy do Złotych Tarasów, czyli centrum handlowego odwiedzanego przez ponad 21 000 000 klientów rocznie.
Materiał: Karol Lizak / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria















Czytaj również
- Obchodzono Światowy Dzień Telewizji. Uczniowie spisali się na medal
- Wieloletnia tradycja w "Staszicu". Mikołajki turystyczne
- Aleksander Leks stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Uczeń wyróżniony
- Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Żeglugi. Uroczysta gala
- Uczniowie z Samostrzela na pokazie multimedialnym. Niesamowity spektakl
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)