Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

09 listopada 2023

Wizyta sześciolatków. Dzieci zgłębiły tajemnice funkcjonowania biblioteki

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Dnia 8 listopada mieliśmy przyjemność gościć grupę# sześciolatków z Przedszkola Gminy Sadki "Dobre Ludki".

Przybyłe na spotkanie dzieci zgłębiły tajemnice funkcjonowania biblioteki oraz wysłuchały prezentacji przygotowanej przez Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach-Joannę Brzozowską. Dzięki temu odkryły z jakich pomieszczeń składa się biblioteka, co to jest katalog i w jaki sposób posegregowane są książki na półkach bibliotecznych. Przedszkolaki usłyszały również o prowadzonej przez sadkowską bibliotekę akcji „Mała książka-wielki człowiek”, która zachęca najmłodszych do zostania naszym czytelnikiem.  Z racji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, nasi mali goście wysłuchali opowiadania o założeniu Gniezna oraz informacji o marszałku Józefie Piłsudskim, naszym bohaterze narodowym. W drugiej części zajęć wspólnie tworzyliśmy flagi Polski metodą wydzierania z papieru.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że zarówno na kolejnych zajęciach przedszkolnych, czy też jako nasi czytelnicy już niedługo po raz kolejny odwiedzicie mury naszej biblioteki.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
KOBIZE
500PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)