Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

29 października 2023

Zajęcia z udziałem strażaków. Ważna i ciekawa lekcja

fot. powierzone

fot. powierzone

26 października 2023r. w Przedszkolu #Gminy Sadki „Dobre Ludki” oddział Bnin, odbyły się zajęcia z udziałem strażaków OSP Bnin. Prowadzili je strażacy: Paweł Hak i Mateusz Hak strażacy z OSP Bnin.

Panowie podczas spotkania kształcili prawidłowe postawy dzieci w sytuacjach zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak wygląda gaśnica i do czego służy, kiedy dzwonić pod numer 112. Strażacy utrwalili podstawowe dane o sobie, dzieci starsze wskazywały zachowania, które mogą doprowadzić do pożaru. Przedszkolaki  poznały kolorystykę  i znaczenie barw wozów strażackich oraz mundurów. Wszystkie dzieci dowiedziały się jak zachować się na drogach gdy pojawią się pojazdy uprzywilejowane.  Przedszkolaki podziękowały przedstawicielom OSP z Bnina za poświęcony czas oraz przekazanie ciekawych i pouczających wiadomości, które będą utrwalać przy każdej okazji oraz wręczyły drobne upominki. Dziękujemy strażakom za tą ciekawą i jakże ważną lekcję.

Materiał: Iwona Bembnista

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)