Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2019

Ewa Kozanecka z wizytą w przedszkolu. Omówiono program 500+

fot. MM

fot. MM

W ostatni piątek w przedszkolu „Dobre Ludki” zorganizowano konferencję prasową# z udziałem posłanki na Sejm RP Ewy Kozaneckiej, jej asystenta Krzysztofa Napieralskiego oraz wójta gminy Sadki Dariusza Gryniewicza. Poruszone zostały dwa tematy – jeden, bardziej ogólny (program 500+), z kolei drugi dotyczył bezpośrednio miejsca, w którym odbywała się konferencja.

- Rewitalizacja terenu przy przedszkolu w Sadkach - potwierdzam, jest pomysł, by wesprzeć te placówkę oświatową. Pani poseł Ewa Kozanecka zaangażowała się w wsparcie tego przedsięwzięcia i miejmy nadzieję, ze w najbliższych miesiącach będą tego widoczne efekty – oznajmił podczas konferencji Krzysztof Napieralski. Przeważająca część rozmów dotyczyła jednak programu 500+. Oprócz ogólnych zasad przyznawania świadczenia, przytoczono kilka ciekawych statystyk na jego temat obejmujących gminę Sadki, w której w roku 2018 uprawnionych do świadczenia wychowawczego było 566 rodzin, a wypłacono 11 371 świadczeń na łączną kwotą ponad 5 mln 670 tys. zł dla 947 dzieci. Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal  Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w urzędzie lub listownie pocztą).

Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach, tj. od 1 lipca, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019r. do 30 września 2019r. Oznacza to, ze tylko złożenie wniosku do końca września bieżącego roku gwarantuje rodzicowi, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie przysługiwać będzie od miesiąca złożenia wniosku.

Rodzice, którzy mają obecnie przyznane świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci do 30 września, składają od 1 lipca jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. W ten sposób otrzymają od 1 lipca prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które świadczenia są już przyznane od 30 września 2019r.). Rodzice ci muszą pamiętać o tym, by złożyć wniosek do 30 września, jeśli chcą otrzymać świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca bieżącego roku..

Zniesione zostaje kryterium dochodowe co oznacza, że rodzice nie będą już musieli dokumentować swojej sytuacji dochodowej. Formularz wniosku zostanie więc znacznie uproszczony i skrócony. Dzięki temu łatwiej będzie można składać wnioski drogą elektroniczną. Zmienia się również sposób rozstrzygania o przyznaniu świadczenia wychowawczego. Od 1 lipca wydawana będzie informacja o przyznaniu świadczenia. Właściwy organ wyśle wnioskodawcy na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej informację potwierdzającą przyznanie świadczenia, zaś w przypadku braku adresu mailowego osoba ta będzie mogła odebrać informację o przyznaniu świadczenia w postaci papierowej. Od 1 lipca prawo do świadczenia wychowawczego nie będzie już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko.

Gmina Sadki przewiduje, że od lipca 2019 roku do pobierania świadczenia wychowawczego uprawnionych będzie ok. 1800 dzieci, co oznacza wzrost stosunku do wypłacanych świadczeń w czerwcu 2019 roku (898 świadczeń) aż o 89.31%. Po konferencji, dzieci z miejscowego przedszkola otrzymały słodkie upominki od Ewy Kozaneckiej oraz Dariusza Gryniewicza, którzy życzyli im również udanych wakacji, spędzonych w rodzinnym gronie.

Oceń artykuł: 4 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 7 (7)

    wrrrrrrr, w dniu 12-07-2019 10:29:15 napisał:

    żenująca kiełbasa wyborcza!!!!!!!!!! pranie mózgów od najmłodszych lat?????darmowa kampania wyborcza!!!!!!!!!!!!!!!!! a ten pan od dróg co robił w przedszkolu? może lepiej zająłby się stanem dróg w gminie. DNO DNO DNO!!!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)